Lucie Talavašková, manažerka Beskydského informačního centra (BIC), uvedla, že projekt spočíval ve směrovém vyznačení trasy a vybudování informačního systému k chlebovické rozhledně, a to z důvodu lepší orientace návštěvníků a turistů.

„Konkrétně se jednalo o směrové značení a informační tabule s texty o historii a současnosti rozhledny. Na plošině rozhledny se mohou nově návštěvníci setkat také s panoramatickou mapou se zaznačenými výhledy na Frýdek-Místek a Beskydy. Součástí je také vydání propagačního materiálu k rozhledně v českém a polském jazyce, který je k dispozici na pobočkách BIC," uvedla Lucie Talavašková.

Na plošině rozhledny Panorama v Chlebovicích se mohou návštěvníci nově setkat také s panoramatickou mapou. Foto:

K rozhledně Panorama, která je vysoká 22 metrů, se zájemci mohou dostat jak pěšky, tak i na kole. Jednou z možností je turistická trasa z Palkovických hůrek, návštěvníci hor se mohou rovněž napojit na značený chlebovický okruh, který je dovede téměř k ní.

„Mapu s vyznačenou trasou pod názvem Frýdkem-Místkem na kole si můžete vyzvednout také v pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku a Místku. A ti, co sbírají turistické známky, by si k ní neměli zapomenout přikoupit známku číslo 1472 s názvem rozhledna Panorama," dodala manažerka infocentra.

Na plošině rozhledny Panorama v Chlebovicích se mohou návštěvníci nově setkat také s panoramatickou mapou. Foto:

Zrekonstruovaná rozhledna Tetřev

Lucie Talavašková upozornila, že lidé, kteří se chtějí k rozhledně vydat společně s BIC, budou mít již brzy příležitost. „Sledujte proto webové stránky BIC Frýdek-Místek www.beskydy.com," naznačila.

Turisté, kteří zamíří až na Jablunkovsko, mohou navštívit další dominantu je jí zrekonstruovaná rozhledna Tetřev, která se nachází pod Velkým Polomem v Dolní Lomné.

Opravená rozhledna nyní nabízí výhledy na krásné panorama okolních hřebenů a údolí Moravskoslezských Beskyd.Loňská rekonstrukce rozhledny stála 5,7 milionu korun, z toho 3,8 milionu obstarala dotace. Původní stavba, která pocházela z roku 1924, pozvolna chátrala od konce minulého století. Na stavu se podepsalo také využití budovy k ustájení dobytka.

Při rekonstrukci se ponechaly pouze čtyři vyzděné kamenné sloupy, zbytek byl zdemolován. Pro snadnější přístup k rozhledně se zpevnily okolní plochy a vybudovala přístupová komunikace. Velký Polom leží ve výšce 965 metrů nad mořem.

Rozhledna Čantoryje.

Láká i Čantoryje

Známou rozhlednou se pyšní například Velká Čantoryje. Nachází se na česko-polském hraničním hřbetu, asi čtyři kilometry severovýchodně od Nýdku. Rozhledna je dílem architekta Vladimíra Müllera. Je to zastřešená stavba, která vyrůstá z kamenného přízemí. Konstrukce má pět pater a je vysoká 29 metrů, přičemž nejvyšší vyhlídková plošina se nachází ve výšce 21,42 metru.