Jak hodnotíte uplynulý rok z pohledu SVČ Klíč?

Ptáte-li se na uplynulý rok, tak vlastně můžeme hodnotit v tuto chvíli roky dva. Prvním je uplynulý školní rok 2010/2011 a druhým ten kalendářní 2011. Stručně řečeno, mohu říct, že oba byly úspěšné. V minulém školním roce nám přibyli klienti v pravidelných aktivitách, tedy kroužcích a kurzech. Většina ostatních aktivit byla také velmi úspěšná. Lidé navštěvovali naše akce ve velkých počtech, v létě jsme naplnili všechny aktivity, které jsme nabídli, takže jsme si rozhodně nemohli stěžovat na nedostatek práce, spíš naopak. No a poslední třetina kalendářního roku je vlastně začátkem nového školního roku. Již v listopadu jsme měli více klientů než v celém minulém roce, takže zase spokojenost.

Je něco, co vás loni vyloženě potěšilo a naopak zklamalo?

Potěšilo mě, že jsme celý ten rok úspěšně zvládli. Vše proběhlo bez vážnějších úrazů, bezpečně. My si v Klíči všichni vůbec nejvíce oddechneme, když uzavřeme například léto, kdy probíhají tábory a další prázdninové aktivity, které přece jenom jsou náročnější na bezpečnost účastníků, a nikomu se nic nestane. Dále mě potěšil velký kladný ohlas občanů na naše aktivity. V průběhu celého roku přicházely pochvaly a děkovné zprávy od spokojených rodičů, prarodičů dětí, ale i přímo dospělých klientů. A takové zprávy nám vždy dodají elán. To vše by samozřejmě nebylo možné, kdybychom v Klíči nebyli sehraný tým lidí. A to, že tvoříme takový kolektiv pracovníků, mě potěšilo do třetice. A zklamání? Nemohu říci, že by mě něco vyloženě zklamalo. Snad je akorát trochu otravná taková ta nejistota kolem školství, ekonomické krize a nejasné odpovědi na otázku, jak to bude dál.

Jak bude SVČ fungovat v letošním roce? Dá se říct, že chod střediska je zajištěn i z pohledu financí?

To je na začátku ledna otázka, na kterou není úplně lehké odpovědět. My si musíme velkou část finančních prostředků vydělat sami. Ale obecně to vypadá, že bude vše pořádku a že Klíč nezůstane bez potřebných financí. Snažíme se naše aktivity nezdražovat. Zvláště v dnešní době, kdy se lidem nežije úplně snadno, se snažíme udržet je v takových cenových hladinách, aby si je mohl každý dopřát. K tomu nám pomáhá i náš zřizovatel, statutární město Frýdek-Místek, který se ke Klíči chová hezky a podporuje nás. Doufejme, že takto společnými silami tuto nelehkou dobu přežijeme bez větších výkyvů a že Středisko volného času Klíč bude mít pořád rozsáhlou nabídku volnočasových aktivit pro všechny. A že si Klíč v roce 2012 pořádně užijí všichni občané široko daleko.