V podcastu na stránkách ŘSD to oznámil generální ředitel Radek Mátl. Otevření bude předcházet den otevřených dveří v tuto sobotu, kdy bude mít veřejnost legální možnost si dálnici projít či projet na kole nebo bruslích.

„Můžeme ukázat absurdnost, že dálnice je hotová a přesto se po ní nedá jezdit,“ řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Naráží tak na skutečnost, že stavbu a otevření na několik měsíců zablokovalo zrušení stavebního povolení.

Výstavba dálničního obchvatu Frýdku-Místku, únor 2022
Kauza obchvatu Frýdku-Místku pokračuje: Děti Země uspěly s další stížností

Ministerstvo dopravy nedávno zamítlo definitivně rozklad proti stavebnímu povolení na část 2. etapy. ŘSD nyní čeká s obnovením prací jen na termín 14. června, kdy oficiálně rozhodnutí nabude právní moci.

Druhá etapa se ještě staví, podle Mátla je reálné dokončení do částečného zprovoznění v polovičním profilu do konce letošního roku - více zde.

Zdroj: ŘSD

Napojení ve směru od Olomouce

U první etapy nemůže ještě ŘSD na konci června otevřít napojení ve směru od Olomouce. Mátl ale uvedl, že doufá ve zprovoznění celé 1. etapy věří do konce prázdnin.

U části 1. etapy řeší ŘSD podobný problém se zrušeným stavebním povolením. Jde ale o část, která je již prakticky kompletně hotova.

Kontrolní den na stavbě obchvatu s ministrem dopravy a generální ředitel ŘSD, 6. května 2022 ve Frýdku-Místku.
Obchvat Frýdku-Místku? Stavbu navštívil ministr, první etapa bude do června

Obchvat v podobě dálnice D48 se staví ve dvou etapách, které dělí řeka Ostravice. Celkové délka je přes deset kilometrů. Kromě zneplatněných stavebních povolení stavbu zdržel i sesuv.

ŘSD zahájilo výstavbu první (západní) části obchvatu o délce šest kilometrů v květnu 2018, druhá čtyřkilometrová část mezi silnicí I/56 a dálnicí D48 směrem na Český Těšín se začala stavět v září 2019. Obchvat má vyvést tranzitní dopravu z hustě zastavěné oblasti, kterou denně projede až 40 tisíc aut.