O zadání zakázky na příští rok rozhodli frýdecko-místečtí radní. „V příští sezóně dojde k několika změnám. V ulicích bude vždy minimálně 120 kol mechanických, oproti současným 80, a na deset se zvedne i počet elektrokol. Sezóna bude prodloužena na devět měsíců – od 1. března do 30. listopadu,“ zrekapituloval hlavní změny náměstek primátora Jakub Míček.

Město systém sdílených kol nadále dotuje, takže cena pro uživatele se nezmění. Stále platí, že prvních patnáct minut mají uživatelé zdarma a za následnou půlhodinu platí dvanáct korun.

„Oproti pilotnímu projektu, kdy jsme bikesharing v roce 2018 zaváděli, už se dostáváme na dvojnásobek na dvojnásobek kol v ulicích. Máme podpořeno čísly, že lidé mají o tuto službu zájem, a protože půjčování kol máme v programovém prohlášení, pokračujeme v podpoře tohoto projektu,“ říká primátor Michal Pobucký.

V letošní sezoně, tedy od dubna do listopadu, bylo v provozu mezi 80 a 130 koly s třístupňovou přehazovačkou a od října i pět elektrokol. K 30. listopadu se do systému zapojilo celkem 3 471 uživatelů, kteří provedli celkem 48 098 výpůjček a celkem najeli více než 50 tisíc kilometrů. Elektrokola byla v říjnu vypůjčena 279 krát, v listopadu 171 krát.

V průměru byla kola vypůjčována na zhruba 14,5 minuty a vzdálenost 1049 metrů. Čtyři z pěti výpůjček bylo do patnácti minut, tedy zdarma. V přepočtu na den šlo o 195 výpůjček, každé kolo tak bylo v průměru vypůjčeno dvakrát za den. Výjimkou však nebyly ani dny s více než 300 výpůjčkami, například v srpnu jich bylo celkem devět.

Nejlepším dnem celé sezóny byl 3. srpen, kdy se konalo Pivopění, s 386 vypůjčenými koly. Nejlepšími dny v týdnu jsou pátek a sobota. Jeden uživatel si v průměru půjčil během této sezony kolo čtrnáctkrát. Letošní rekordman najel na sdíleném kole dohromady 224 kilometrů během 295 jízd.