Dospělým rybářům patřilo sobotní dopoledne. Šestadevadesát lovících rybářů ulovilo 57 ryb, z toho čtyřiačtyřicet kaprů o celkové délce 1917 centimetrů. Do poslední chvíle nebylo o vítězi rozhodnuto.

Nakonec si první cenu, televizi s plochou obrazovkou, odnesl soutěžící Valčík, který ulovil devět kaprů o délce 379 cm. Druhý se umístil rybář Křok se sedmi kapry o délce 302 cm. Třetí příčku obsadil Maleňák, který ulovil tři kapry o délce 133 cm.

Nedělní den si užily zase děti. Rekordní účast naznačuje, že vedoucí místního rybářského kroužku to s mládeží umí. Třiasedmdesáti mladým rybářům a rybářkám se podařilo ulovit 26 ryb.

Nakonec zvítězil Jiří Labaj, který zdolal 5 kaprů o celkové délce 214 cm. Druhou příčku obsadil Stanislav Kadlubiec se 2 kapry o délce 89 cm a třetí se umístil Roman Janík s 47 cm kaprem. Kompletní výsledkové listiny jarních rybářských závodů a bohatou fotogalerii včetně předešlých ročníků najdete na oficiálních stránkách MO ČRS Bystřice na adrese: www.rybari.webz.cz.

Zdejší rybářské závody lákají každý rok stále více závodníků. Určitě k tomu přispívají zajímavé ceny pro vítěze a skvělá kuchyň s nejen rybími specialitami.

Jarní závody byly co se týče úlovků i organizace úspěšné. Proto se už můžeme těšit na ty podzimní, které se konají převážně v říjnu.

MIROSLAV SLANINÁK

Kam dál? Rybáři soupeřili v Jablunkově i ve Vratimově