Stále bez obav ze zdravotních komplikací se mohou lidé koupat pouze v Žermanické přehradě. Ostatní nádrže v regionu mají kvalitu vody horší.

Vyplývá to z pravidelné kontroly krajské hygienické stanice. Podle vzorků, které pracovníci odebrali, došlo ke zhoršení kvality ve vodní nádrži Bašce. Voda v přehradní nádrži už není vhodná ke koupání. Neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. Koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména dětem, těhotným ženám, osobám trpícím alergií a lidem s oslabeným imunitním systémem.

O něco lepší kvalita vody je podle měření hygieniků v přehradě Olešné, kde musí plavci počítat s tím, že voda může vypadat sice nehezky, je ale zdravotně nezávadná a stále vhodná ke koupání.

Podle čtvrtečních hygienických rozborů vzorků vody je na tom nejhůře Vrbické jezero, kde voda není vhodná ke koupání.

Zhoršenou kvalitu má voda také v Těrlické přehradě a to u všech tří oficiálních pláží. Neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko.

Koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména dětem, těhotným ženám, osobám trpícím alergií a osobám s oslabeným imunitním systémem.

Naopak Kališovo jezero v Bohumíně i Karvinské moře mají kvalitu vody dobrou.