Stavba Integrovaného výjezdového centra v Jablunkově by měla brzo začít. Než ale začne samotná stavba, musí se zbourat stará budova, což se bude provádět v následujících měsících.

„Již v březnu by měla začít výstavba tolik očekávaného Integrovaného výjezdového centra, které pod jednou střechou přivítá naše dobrovolné hasiče, ale i strážníky a krajské záchranáře. Až se hasiči nastěhují do nového zázemí, s sebou již budou mít také velkokapacitní povodňový speciál, jehož dodavatele právě hledáme ve výběrovém řízení,“ řekl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi a dodal, že nová technika, společné systémy prevence, monitoring i odborná příprava posílí přeshraniční akceschopnost a zvýší kompatibilitu v řešení mimořádných událostí na Trojmezí, a to díky dotačním prostředkům přeshraničního projektu ve výši devíti milionů korun.

Důl Paskov.
OKD se připravuje na likvidaci Dolu Paskov. Obce se bojí kamionů

S příchodem jarních měsíců se v Jablunkově také připravují na rekonstrukci smuteční síně.

Kromě výměny starých oken se zde také nově vymaluje.

„Měsíc březen bude také měsícem očekávání přiklepnutí dotací. Pokud je získáme, můžeme se těšit na výstavbu 900 tisícového pumptrackového hřiště pro longboardy v novém parku městského lesa, odkud povede, pokud budeme ve výzvě úspěšní, také nová stezka. Důležitá je i projektová příprava dalších investic. Zadali jsme zpracování rekonstrukce opěrné zdi pod železničním mostem i dokumentace pro cyklostezku kolem koupaliště Ameryka,“ dodal Hamrozi.

Autobus MHD ve Frýdku-Místku.
Co bude s MHD? Dopravní podnik, který s nabídkou neuspěl, funguje dál