Projekt, který počítá s využitím peněz od soukromého i veřejného sektoru, dříve neuspěl se žádostí o dotaci na ministerstvu školství. Investor už mohl počítat s krajskou dotací ve výši 17 milionů korun, stejnou částku plánoval poskytnout také frýdecko-místecký magistrát. Chyběla už jen dotace od státu. Dokonce byl vybrán zhotovitel stavby, který měl novou halu postavit za více než 76 milionů korun. Jenže rozhodnutí ministerstva vystavilo dočasnou stopku. Kvůli tomu, že projekt nezískal státní podporu, radní ve Frýdku-Místku zrušili zadávací řízení k veřejné zakázce. Město totiž plní funkci centrálního zadavatele na veřejnou zakázku.

Za projektem haly Basketpoint stojí frýdecko-místecký podnikatel Zdeněk Navrátil. Ten je zároveň předsedou basketbalového klubu. „Spolek v čele se Zdeňkem Navrátilem sdělil, že ministerstvo zveřejnilo v závěru září nový dotační titul pro sportovní kluby a tělovýchovné jednoty, a že požádá o dotaci na halu z tohoto zdroje. Pokud by ji dostal, hala by se mohla začít stavět,“ uvedla mluvčí magistrátu Jana Matějíková s tím, že aby se zkrátily prostoje, je vhodné už teď vybrat zhotovitele stavby.

„Basketpoint nemá zkušenosti se zadáváním a řízením veřejném zakázky na zhotovitele, proto opětovně požádal v této souvislosti o pomoc město, které zakázku opět zadministruje,“ doplnila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu.