Pomáhali jim němečtí středoškolští studenti, kteří přijeli v rámci společného projektu školy z Rotenburgu, Střední zdravotnické školy ve Frýdku-Místku a Střední školy, Základní školy a Mateřské školy Frýdek-Místek, kde se učí žáci se speciálními vzdělávacími potřebami. Vařila se bramborová polévka s hráškem.

„Děvčata měla za úkol vymyslet tradiční německý recept, který bychom si mohli uvařit. Žáci mají vaření každé pondělí, tak jsme to zkombinovali. Je to zajímavé, že ačkoli jsme dva jiné národy, tak kuchyně je hodně podobná," řekla učitelka Zdeňka Tylečková.

Čtveřice studentů z Německa, tři dívky a jeden chlapec, přijela do Frýdku-Místku na třítýdenní pobyt. Ve dvojicích se studenty zdravotnické školy se zapojují do vyučovacího procesu ve speciální škole.

„Zajišťujeme jim odpolední program se studenty zdravotnické školy. V sobotu jsme studenty pozvali na muzikál Evita, podívali se do Dolních Vítkovic na industriální památky, vyzkoušeli i smažený sýr s hranolky," podotkla ředitelka SŠ, ZŠ a MŠ z ulice Pionýrů Ilja Maloušková, která si projekt se zahraničními studenty pochvaluje. „Rádi bychom v tom pokračovali. Je to edukativní pro všechny," míní ředitelka. 

Společné vaření se zahraničními studenty.