V současné době je sál „rozdělen“ na dvě části – obřadní síň a kinosál. „Prvním krokem bude výměna parket v obou částech sálu, aby se sjednotily. Rovněž promítací plátno bude zatahovací,“ nastínil starosta Jablunkova Jiří Hamrozi s tím, že snahou je, aby sál vypadal jako v roce 1905. Opravy se tak dočkají historické oblouky, které jsou nyní schovány za promítacím plátnem a rovněž staré dveře se mohou těšit na restaurátorský zásah.

„Po opravě budeme mít možnost oba sály propojit otevřením dveří a získáme velký prostor. Nabízí se třeba pořádání plesů,“ řekl starosta. Do rekonstrukce sálu se v Jablunkově chtějí pustit do konce července a hotovo má být do konce října. Rekonstrukce přijde na 1,5 milionu korun, přičemž částkou půl milionu přispěje Moravskoslezský kraj.

Ve druhé etapě v Jablunkově počítají s ozvučení sálu, výměnou oken za douskla, aby se nešířil hluk ze sálu ven. V plánu je i výtah – ale vše je nyní na začátku. „Máme podaný společný česko-polský projekt a uvidíme, jak budeme úspěšní. Realizace této etapy opravy sálu radnice je závislá právě na úspěchu společného projektu,“ uzavřel jablunkovský starosta.