„Stejně jako loni proběhne sbírka na oploceném prostranství u koupaliště naproti stadionu. Kola lze odevzdat každý pracovní den mezi 9 a 12 hodinou,“ uvedla ředitelka Charity Třinec Monika Byrtusová.

V Českém Těšíně proběhne sbírka podruhé v areálu společnosti Trianon v ulici Na Horkách od 16. do 20. května od 8 do 14 hodiny každý pracovní den.

Kola pro Afriku? Bez vychytávek, hlavně, že jedou a dlouho vydrží!
Kam se starým kolem? V Třinci je opět možné věnovat ho lidem v Africe

„Děkujeme všem lidem, kteří mají chuť se s námi zapojit do akce pro dobrou věc. Sbírka si klade za cíl zachránit stará kola před skládkou a jejich opravami prodloužit život. Díky tomu dál slouží dobrým věcem, a přitom šetří suroviny i životní prostředí. Díky projektu mají práci znevýhodnění zaměstnanci při kompletaci a opravách darovaných kol v sociální dílně Kola pro Afriku a prospěch z kol pak hlavně děti v Gambii, kterým pomáhají zdolávat cestu do desítky kilometrů vzdálených škol,“ doplnila koordinátorka projektu Kola pro Afriku Kateřina Krainová.

Vizualizace: CirkArena má být nové centrum cirkulární ekonomiky.
Z Werk Areny CirkArena? Starý stánek třineckých Ocelářů čeká nová éra

Loni se v Třinci a Českém Těšíně vybralo dohromady 289 bicyklů. Lidé vozili nebo nosili kola hodně staré, novější, dětské, dámské i pánské, horáky i silniční. Darovali také malá kola pro předškoláky, dětské sedačky na kola nebo helmy. Tyto dary Charita použije pro potřebné maminky v Třinci. 

Loni i předloni se do sbírky zapojil také Magistrát města Třince, který daroval kola ze „ztrát a nálezů“, pro které se nikdo po několik let nepřihlásil.