Citlivá informace se donesla například k opozičnímu zastupiteli Petru Konůpkovi.

„Může se to stát každému, takže jsme o tom na posledním zastupitelstvu nechtěli mluvit. Pravděpodobně se u primátora v poslední době nakumulovalo více nepříjemných věcí. Nejspíše se jednalo o pracovní a rodinné problémy," sdělil redakci předseda místního sdružení ODS ve Frýdku-Místku Petr Konůpka. Další ze zastupitelů, který nechtěl být jmenován, řekl, že se v současné době na toto téma vyrojilo hodně spekulací.

„Už se ke mně doneslo několik důvodů, proč je primátor Petr Cvik v současné době v léčebně. Protože žádný nemusí být pravdivý, raději je nebudu ani jmenovat. Je to každopádně hodně nepříjemné. Hlavní otázka je, jestli se na radnici do stejné funkce ještě někdy vůbec vrátí," řekl nejmenovaný zastupitel.

„Primátor Petr Cvik je v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Jeho kompetence nyní zastává jeho první zástupce, kterým je náměstek Michal Pobucký. Nepřítomnost primátora nikterak neovlivňuje běžný chod magistrátu, pouze klade vyšší nároky na ostatní členy vedení města," sdělila Deníku mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková.

Ke zdravotnímu stavu primátora se nechtěla vyjádřit s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů.

Podle zjištění Deníku byl primátor hospitalizován krátce poté, co byl v souvislosti se zmanipulovanými zakázkami obviněn ředitel frýdecko-místecké městské policie Milan Sněhota i několik úředníků magistrátu.