„Každý kilometr pomáhá! Přispět na dobročinnou akci lze nejen ve Frýdě, ale také on-line. Také během nebo chůzí venku, na páse, v posilovně, kdekoli na světě,“ vzkazuje pětačtyřicetiletá Linda, milovnice dlouhých horských běhů. Představuje si to tak, že dárci za každý kilometr, který urazí, přispějí dobrovolnou částkou.

Linda Tekeliová běhá například v Beskydech. Na extrémní čtyřiadvacetihodinovce LH 24 obsadila první místo v kategorii mix, na akci B7 s převýšením pěti a půl kilometru a délkou 101 kilometrů skončila ve dvojicích druhá. A právě při “ultraštrekách“ v kopcích ji napadlo, že zkusí pomáhat těm, jejichž životy jsou limitovány různými zdravotními handicapy. Předloni si dala za cíl nastoupat padesát výškových kilometrů, které její sponzoři a veřejnost proměnili ve 140 tisíc korun pro nemocné děti. To vedlo ke vzniku nadace Nezávodím - Pomáhám.

Charitativní výšlap na Lysou Horu podpoří svým patronátem Linda Tekeliová.
Vyšlápněte si Lysou Horu s přispěním pro dobrou věc. Výstup se koná v prosinci

Nohy v plamenech, jak Linda Tekeliová nazvala sobotní výzvu, znamenají nepřetržitý běh na páse od 10 do 17 hodin. „Trénuji doma i ve fitcentru, abych mohla sportem opět pomoci. Frýda našemu nadačnímu fondu hodně pomáhá, bude tam i doprovodný program s možností zasportovat si, dárky pro dvacet prvních účastníků, ochutnávka proteinového nápoje, prezentace sportovní obuvi, soutěže, zábava a malování na obličej,“ popisuje.

„Člověk může vnímat život jako závod. Na počátku je na startu a ví, že má před sebou dlouhou trať. Předpokládá, že na ní budou nelehké překážky. Doufá, že je všechny zvládne překonat, doběhnout do cíle s rukama nad hlavou a s pocitem štěstí a radosti, protože svůj závod zvládnul, protože to dokázal,“ shrnuje své pocity Linda Tekeliová.