„Už dříve tu byla lavička, na které jsem sedávala a dívala se okolo,“ chválí vyhlídku jedna z kolemjdoucích. Selfie-point má strategickou polohu mezi středem města a sídlištěm s nemocnicí. Jen dostat se k němu od lávky přes řeku Olši chce trochu námahy a zabrat do kopečka.

„To bude pořád tak rezavé?“ diví se paní s kočárkem po výšlapu na vyhlídku. Magistrát potvrzuje, že ano, protože konstrukce je ze speciální patinující oceli, která je v Třinci také například ve Werk Aréně v podobě draka, tedy symbolu třineckých hokejistů.

PSM a TKO v městečku Nago - pohled k jezeru Lago di Garda.
Hudební soubory z Třince na mezinárodním festivalu v Itálii

„Chtěla jsem to místo nějak oživit. A pak také dostat sem mladší lidi se svými telefony. Nemusí u nich pořád sedět doma, na selfie-pointu se mohou fotit a dávat si fotky na profily a story na sociální sítě,“ popisuje Soňa Jakusová, jejíž občanský projekt uspěl v programu Třinec i ty. Stejný slogan je vepsán do rámu z oceli na vyhlídce.

„Náklady představovaly asi sto tisíc korun a zahrnovaly vytýčení sítí, statické posouzení, projektovou dokumentaci, dále pak základy, lavičku a zámkovou dlažbu a také uchycení rámu. O vše se postarala firma Babjarčík. Rám je dar od společnosti UnionOcel z Kopřivnice a nese obchodní název RedSteel,“ doplnil Stanislav Cieslar z třineckého magistrátu.

No a výhled na vrch Javorový se neomrzí nikdy.