Volební účast byla přes 14 procent a výsledky byly poměrně vyrovnané. Nakonec zvítězila Helena Pešatová s volebním výsledkem 54,03 procent hlasů a dokázala tak porazit všechny mužské konkurenty ve svém volebním obvodu.

Starostkou i nadále

„Děkuji všem voličům, kteří mě podpořili, ať už z řad mých bývalých studentů, občanů regionu, kamarádů a dalších, velké díky patří i starostovi Radimu Bačovi, který mě po 1.kole jako první podpořil a toho si neskutečně vážím,“ říká dojatě nová senátorka Helena Pešatová. Starostkou plánuje zůstat i nadále.

Nový senátor Ondřej Šimetka.
Novým ostravským senátorem je porodník Ondřej Šimetka

„Mám šikovné radní, mám šikovného pana místostarostu, což je taky můj bývalý student, spolupráce s nimi trvá už šest let, jsme úžasný tým a Frýdlant se snažíme posouvat dopředu," dodala Helena Pešatová.

Radost jí udělalo i to, že porazila 9 mužů, protože ženský element je podle ní v politice důležitý. Do voleb šla s tím, že jí vadí chaotické kroky vlády, mezinárodní obraz nebo špatně nastavené zákony.

„Dění letošního roku bylo tak vypjaté, že jsem se proto rozhodla pomoci věci změnit. Věřím, že senátorský hlas to dokáže. Poslední roky cítím, že navzdory kvalitním lidem a úžasné přírodě se na naši oblast a Beskydy opět zapomíná. Z pohledu Prahy jsme zřejmě hodně vzdálení, a tak je nutné důrazněji sdělovat, že je třeba podpořit rozvoj našeho regionu, podpořit elektrifikaci tratě, vyřešit problematickou kamionovou dopravu, která doslova paralyzuje život v našich horských oblastech, modernizovat naše školství,“ přiblížila Deníku své postoje.

Ondřej Feber
Novým senátorem za Karvinsko je Ondřej Feber
Online reportáž
Volby do senátu v Kladně, II. kolo.
ON-LINE: Volební místnosti se uzavřely, komise sčítají hlasy. Zájem byl nízký