Nová služba má primárně sloužit lidem nad 70 let s trvalým pobytem na území města. Ve městě žije přes čtyři a půl tisíce seniorů nad 70 let. Ještě v létě magistrát počítal s tím, že by senior taxi mohlo ve Frýdku-Místku jezdit už od října, což se ale nestihlo. Služba by měla být poskytována od ledna.

Klienti, kteří si vyřídí průkazku, budou moci cestovat do nemocnice, polikliniky a dalších zdravotnických zařízení, ale také na úřady, pobočky české pošty, autobusové a vlakové nádraží či hřbitovy.

Za přistavení vozidla bude účtována částka 15 korun. Počet jízd má být omezen na šest za měsíc. Služba bude poskytována každý pracovní den v době od 6 do 14 hodin s výjimkou státních svátků připadajících na pracovní den.

Levnější doprava speciálním taxíkem pro seniory se rozmáhá do všech koutů regionu. Podmínky se ale v jednotlivých obcích a městech liší. Někde cena závisí na počtu kilometrů do cílové destinace, jinde jsou ceny pevně stanovené.

Tři roky už služba funguje například ve Frýdlantu nad Ostravicí, tamní radnice projekt připravila ve spolupráci se Střediskem sociálních služeb. Od ledna se do projektu zapojily také nedaleké obce.