Ohlasy a zájem seniorů o přednášky mladých třineckých gymnazistů vyústily v jeho další pokračování. Hned poté proto odstartoval nový ročník Seniorgymnázia přednáškou na téma Zábavná matematika.

 

"Přínos tohoto projektu je pro žáky gymnázia jednoznačný – zvyšují si komunikační dovednosti, získávají zkušenosti s prezentací na veřejnosti, ale také si prohlubují empatii k seniorům," uvedla Bibiana Kučírková, zástupkyně ředitelky z gymnázia Třinec. Také všichni přítomní senioři byli s přednáškami studentů velmi spokojení.

"Seniorgymnázium se mi moc líbí. Studenti si vždy připraví zajímavé náměty a pak je precizně předvedou. Velmi mě zaujala Zábavná matematika, kterou jsme zhlédli minulý čtvrtek, kde jsem konečně pochopila řešení sudoku a jiné počty s římskými čísly, které sice znám, ale se zápalkami to bylo o něco složitější," uvedla Mrózková Marie, účastnice Seniorgymnázia. 

O spoustu nových informací jsou bohatší senioři, kteří si ve čtvrtek 9. ledna převzali závěrečné osvědčení o úspěšném absolvování Seniorgymnázia 2019 v Třinci.

Během loňského roku se projektu zúčastnilo přes sto seniorů na celkem deseti přednáškách. Témata a prezentace pro seniory si připravují pod vedením pedagogů sami studenti gymnázia, kteří je zároveň i prezentují. Senioři si tak díky nim rozšířili obzory například ve fyzice, biologii, literatuře i oblasti informačních technologií, zavzpomínali na sametovou revoluci, velký ohlas zaznamenala také přednáška o genealogii a rodokmenech.

"Děláme vše pro to, aby měli senioři v Třinci pestrý a aktivní podzim života. Seniorgymnázium je společně s univerzitou třetího věku další z řady možností, jak může starší generace v Třinci příjemně a smysluplně vyplnit svůj volný čas. Zajímavé přednášky jsou obohacením jak pro studenty, tak pro seniory. Společné diskuse obou stran ukazují, že si mladí mají se seniory rozhodně co říci," zdůraznila Věra Palkovská, primátorka Třince. 

O spoustu nových informací jsou bohatší senioři, kteří si ve čtvrtek 9. ledna převzali závěrečné osvědčení o úspěšném absolvování Seniorgymnázia 2019 v Třinci.