V minulém roce se na neformální soutěži sešlo zhruba patnáct psů této rasy. Letos bylo zastoupení, i díky dobrému počasí, mnohem početnější. Zvláštností bylo, že do akce se mohli přihlásit všichni chovatelé a nezáleželo na tom, zda jejich pes má, či nemá rodokmen.

„Jde nám především o to, abychom se zde společně sešli, vyměnili si zkušenosti a pobavili se. Jsme rádi, že letos byla účast opravdu vysoká a dalmatinšou se zúčastnili chovatelé nejen z blízkého okolí,“ řekla jedna z organizátorek Jana Bokolová.

Mimo zábavu se také soutěžilo a nikdo by nepoznal, že nejde o závod bez zapsání výsledku do rodokmenu. Psi podle věkových kategorií, zbarvení a pohlaví běhali v kruhu, zaujímali stanovený postoj, hodnotila se celková vyrovnanost i chrup. Na vše dohlíželi profesionální rozhodčí. „Kategorie byly rozděleny podle pravidel oficiálních soutěží s rozdílem, že každý pes i jeho chovatel si odnesl nějakou cenu. Na programu bylo například také zařazeno hodnocení nejpodobnějšího páru nebo posouzení zdolávání překážkové dráhy,“ doplnila organizátorka.

Největší pozornost, a to především u dětí vzbuzovala štěňata. „Máme šestiměsíční fenu a jsme zde poprvé. Moc se nám celá akce líbí, je dobře zorganizována, nasbíráme zde také zkušenosti a rady o chovu. Vyzkoušeli jsme si i to, jak to chodí na závodech. V příštím roce určitě opět přijedeme,“ zhodnotila dalmatinšou jedna z chovatelek.