Setkání se mají zúčastnit premiér České republiky Mirek Topolánek, premiér Slovenské republiky Robert Fico, premiér Maďarské republiky Ferenc Gyurcsany, premiér Polské republiky Donald Tusk a premiér Republiky Slovinsko Janez Janša. Včera měli premiéři naplánované jednání v Rožnově pod Radhoštěm, kam však dorazili jen Topolánek a Fico.

„Ke klíčovým tématům jednání patří otázka budoucnosti Kosova a regionu západního Balkánu s důrazem na pokračování podpory v integračním úsilí, rozšíření Schengenského prostoru a téma energetické bezpečnosti. Premiéři také zhodnotí dosavadní průběh českého předsednictví Visegrádské skupiny,“ informoval na poslední chvíli na internetových stránkách Úřadu vlády ČR jeho tiskový odbor.

Schůzka se měla konat zřejmě v „poloutajení“, protože o tak významné akci nebyli s předstihem informováni jak novináři, tak vedení města Ostravy. „Bohužel dělá to vláda, a onanámneposlala žádné bližší informace. Nedozvěděli jsme se vůbec nic,“ uvedla včera mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.