I přes znatelné oteplení se na horách stále naplno lyžuje. Mimo provoz jsou kvůli nedostatku sněhu jen sjezdovky v nižších polohách. Naopak hory teď nabízejí hotový lyžařský ráj. Sněhu je dostatek a celá řada lyžařských středisek navíc ke konci sezóny začala nabízet zlevněné jízdné.

Nejvíce přírodního sněhu leží na Lysé hoře. Svahy tu pokrývá 213 centimetrů bílé pokrývky a o tomto víkendu vlek na jižní sjezdovce pojede. Rovný metr přírodního a technického sněhu nabízí také lyžařský areál Ski Mezivodí na Bílé a obdobné sněhové podmínky panují i v lyžařském areálu Ski MSA Gruň ve Starých Hamrech.

Sedmdesáticen­timetrovou pokrývkou čistě přírodního sněhu se může pochlubit také lyžařský arál Kocianka na Čeladné. „Nabízíme lyžování bez front na upravené sjezdovce a na přírodním sněhu, to vše jen za dvě stě korun na celý den,“ informoval Jiří Vala z Lyžařského klubu Kocianka Ostrava. Doplnil, že motoristé ke sjezdovce na Podolánkách dojedou po upravené cestě a místní parkoviště funguje bez poplatků. Na většině ostatních sjezdovek ve vyšších polohách leží 50 až 70 centimetrů přírodního a technického sněhu.

Mimo provoz jsou však nyní níže položené sjezdovky. Na Frýdecko-Místecku se kvůli nedostatku sněhu v současné době nelyžuje v areálech Hrádek ve Slezsku, Opálená Pstruží, Lyžování za domem v Palkovicích a na Přelači v Horní Lomné.

Provozovatelé mnoha beskydských sjezdovek také nyní pro své návštěvníky připravili milé překvapení v podobě výrazných „mimosezónních slev“. Ceny jízdného se oproti původním částkám mnohdy snížily až o třicet procent. Slevy ke konci sezóny nabízí například Ski areál Mosty, lyžařský areál Bukovec, Ski Malenovice, lyžařský areál Ski Bílá nebo Ski areál Řeka.