Areál však postupně chátral a tělovýchovná jednota, která byla vlastníkem, nedisponovala dostatečnými zdroji na jeho modernizaci. Obec se proto s tělovýchovnou jednotou dohodla, že společenskou část areálu za symbolickou částku odkoupí. Jako vlastník mohla obec využít dotaci z Evropských fondů a areál ve dvou etapách zmodernizovat. Nyní se tak stal natolik vyhledávaným místem pro konání akcí různého druhu, až musela rada obce přikročit k částečnému omezení pronájmu cizím organizacím, zejména pro pořádání hlučných večerních a nočních hudebních produkcí. Přesto probíhá ve Vendrňském parku od května do října řada akcí kulturního, sportovního a společného charakteru, které nenavštěvují pouze občané Vendryně, ale hodně návštěvníků přichází z nedalekého Třince i okolí.

K nejznámějším akcím se řadí „Slezská noc", což je v poněkud menším provedení festival Noc plná hvězd, která původně začínala právě ve Vendryni. Koná se vždy poslední červnový víkend před prázdninami – letos to bude 28. června. Naopak další klíčová a velmi populární akce, „Vendryňský letní karneval", již tradičně prázdniny uzavírá. Letošní ročník proběhne 23. srpna. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení skupin HEC, PEAR BAND, SMOKIE revival , Suzi Quatro a Tina Turner.

Vedle kulturního programu jsou tyto akce vyhledávány také proto, že se zde potkávají celé rodiny, známí, sousedé, kde u dobrého jídla a pití mohou strávit příjemné odpoledne a večer. Mladší ročníky pak zejména přitahují diskotéky v pozdějších večerních hodinách. Kromě akcí spíše hudebního charakteru zde probíhají specifické akce, jakými jsou školní radovánky obou vendryňských škol i jedné třinecké, různá společenská setkání uzavřených kolektivů a tak dále.

K zajímavostem patří dřevorubecká soutěž „Slezský dřevorubec", která letos proběhne 27. července a kde se v dřevorubeckém umění utkávají borci nejenom z našeho regionu, ale i s polského a slovenského pohraničí. Chovatelé ovcí a koz se zde každoročně potkávají na „Ovčáckém dni". V rámci partnerství s obcí Goleszów v Polsku, s obcí Čierne na Slovensku a sousedními obcemi Bystřice a Nýdek se zavedla nová tradiční akce „Olympiáda partnerských obcí". Letos proběhne 6. září a všichni účastníci a diváci se mohou těšit na soutěže v netradičních disciplínách (běh s traktorovou pneumatikou, skok do dálky s kufrem, hod gumákem a podobně), jakož i dobrou zábavu při neformálních přátelských rozhovorech.