Celkově nákupní centrum nabízí přes osmdesát pět tisíc čtverečních metrů plochy, což je zhruba velikost deseti mezinárodních fotbalových hřišť.

Společnost Inter Ikea Centre, která nákupní centrum vlastní, investovala do nové části Avionu jedna a půl miliardy korun a očekává, že se jí investice vrátí rychleji, než je u takovýchto akcí standartní. Investor si slibuje, že obchodní galerie přitáhne do nákupního centra dvojnásobný počet návštěvníků. Zatímco loni v dubnu přišlo do Avionu nakupovat a pobavit se pětsetpadesát tisíc lidí, metou letošního dubna je překročit jeden milion návštěvníků. „Kupní síla v České republice prudce roste, rychleji než v západní Evropě,“ řekl Rudolf Sumereder, ředitel Inter Ikea Cetre pro Českou a Slovenskou republiku.

V samotné obchodní galerii je pětašedesát obchodů, ale i dětské hřiště či speciální oddechová zóna pro matky s malými dětmi, kde bude například kojící místnost. „Dokázali jsme tady přitáhnout řadu atraktivních módních značek jako je skandinávský Lindex, Bianca shoes nebo Mixér,“ uvedla ředitelka obchodního centra Kateřina Ježková. Doslova rájem pro milovníky módy má být Dům značkové módy, který na ploše téměř dva tisíce čtverečních metrů nabídne výběr světových značek jako je Versace, Nina Ricci či Bugatti.

Ve středu v poledne pracovaly na dokončovacích pracích prostor galerie ještě desítky dělníků. Asi dvě stovky lidí pak připravovaly na otevření jednotlivé obchody či restaurace. Usilovně se pracovalo i před vstupem do nákupního centra, kde se dokončovaly zahradní úpravy. Ne vše se ale podaří uvést do provozu hned ve čtvrtek. Například fitness centrum v prvním patře galerie a dalších sedm obchodů bude veřejnosti k dispozici zhruba do tří týdnů.

V módní galerii vznikne zhruba pět set pracovních míst, celkem bude v Avion Shopping Parku zaměstnáno asi dvanáct set lidí. Součástí přístavby je podzemní parkoviště pro 600 aut. V rámci stavby galerie byly vybudovány i nové komunikace, které umožní příjezd do nákupního centra ze dvou míst ulice Výškovecké. Přístavba je blízko i zastávce tramvaje.

(ha)