Většina úprav skončila, do konce srpna se bude pracovat ještě ve třech lokalitách.

Ne všem obyvatelům sídliště se ale postup prací zamlouval. Část místních si stěžovala, že občas kvůli zabarikádování vchodu nešla doručit ani pošta. Podle magistrátu ale práce byly naplánovány tak, aby život lidí omezovaly co nejméně.

„Stavební úpravy sídliště Slezská jsou opravdu velké a zejména pro řidiče znamenají dočasné dopravní omezení a problémy s parkováním,“ připomněla mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Technicky nejnáročnější část revitalizace sídliště začala teprve nedávno. Od 1. července do 18. srpna je uzavřena část Novodvorské ulice, a to 
v úseku od křížení s ulicí J. Čapka po křížení s ulicí Dr. M. Tyrše, odbočka do této ulice bude průjezdná. „Současná obousměrná komunikace bude rozdělena na dva jednosměrné pruhy s parkovacím pruhem uprostřed,“ uvedl náměstek primátora Karel Deutscher. Střední parkovací pás doplní stávající kolmé parkování po stranách komunikace.

Do konce srpna se bude pracovat také v lokalitě Pekařské ulice na předláždění chodníků a vytvoření nových parkovacích zálivů, a v okolí prodejny potravin v Dobrovského ulici, kde vznikají nové chodníky a budou upraveny zelené plochy. Náklady na třetí etapu revitalizace sídliště Slezská činí 50,8 milionu korun.