Ve Frýdku-Místku byl otevřen nový sběrný dvůr, a to na ulici J. Čapka, v lokalitě frýdeckého sídliště Slezská. Umístěn je kousek od hypermarketu Interspar, přesněji v bývalém areálu stavebnin Beta, před železničním přejezdem poblíž autoservisu Škoda.

„Sběrný dvůr v lokalitě jednoho z největších sídlišť ve městě Slezská nahradí sběrný dvůr na ulici Hlavní pod estakádou, který bude od 1. června uzavřen, a to zejména z bezpečnostních důvodů, v souvislosti se špatným stavem estakády. Na místě sběrného dvora pod estakádou bude probíhat pouze mobilní sběr odpadů v předem stanovených termínech, který doposud probíhal na stanovišti u obchodního domu Billa ve Frýdku. S platností od 1. června proto bude stanoviště mobilní sběrny u obchodního domu Billa zrušeno a přemístěno pod estakádu," uvedl náměstek primátora Michal Pobucký s tím, že do 1. června bude ve sběrném dvoru na Slezské takzvaný zkušební provoz. Plně fungovat začne od 1. června, kdy zanikne sběrný dvůr pod estakádou a mobilní sběrna u Billy.

Lidé mohou do sběrného dvora Slezská odevzdávat nebezpečné a velkoobjemové odpady, ale také biologicky rozložitelné odpady a kompletní, tzn. nerozebrané, elektrozařízení a elektrospotřebiče. Naopak sběrný dvůr na Slezské nebude přijímat stavební odpad ani pneumatiky. V provozu zde bude také sběrna, která bude vykupovat papír a železné kovy.

Nový sběrný dvůr vybudovala společnost Frýdecká skládka. Náklady na výstavbu činily 2,7 milionu korun a dalších 800 tisíc stálo vybavení velkoobjemovými kontejnery, váhou a speciálními nádobami na sběr odpadu. Na kamerový systém, který střeží celý areál sběrného dvora, získala Frýdecká skládka dotaci ve výši 99 500 korun.

Ve městě fungují v současné době tři sběrné dvory, a to v areálu Frýdecké skládky na Pánských Nových Dvorech, ve Frýdku na ulici Hlavní (pod estakádou) a v Místku v areálu Collo-louky, poblíž hypermarketu Tesco.

Díky sběrným dvorům mají lidé možnost zbavit se odpadu hned. Nemusí čekat na přistavení velkoobjemového kontejneru v rámci jarních či podzimních úklidů a nemusí ani sledovat pohyb mobilní sběrny po městě.

Sběrný dvůr je k dispozici celoročně, každý všední den a také v sobotu. Sběrný dvůr v areálu skládky v Panských Nových Dvorech je v provozu od pondělí do pátku od 8 do 14 hodin, ostatní sběrné dvory na území města Frýdku-Místku jsou otevřeny každý všední den od 8 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Provoz všech sběrných dvorů zajišťuje Frýdecká skládka.

Obyvatelé Frýdku-Místku mohou do sběrných dvorů odevzdávat odpady zdarma (po předložení občanského průkazu), podnikatelé ovšem za odevzdané odpady musí zaplatit.