„Cesta v sídlištní zástavbě slouží jak pro auta, tak zároveň i pro pěší a je hojně využívaná dětmi navštěvujícími základní školu ve Slezské ulici. Díky rekonstrukci by měl podél celé komunikace mezi ulicemi Slezská a Koperníkova přibýt dlážděný chodník, který zvýší bezpečnost chodců, vzniknou nová parkovací místa a změny se dočká i veřejné osvětlení," nechala se slyšet mluvčí třinecké radnice Šárka Szlaurová.

Vznikne 79 parkovacích míst, šest z nich bude vyhrazeno pro invalidy.

Vedení Třince v uplynulých dnech na stavební práce vypsalo veřejnou zakázku. Pracovníci firmy, která vyhraje výběrové řízení, odstraní asfalt na středové komunikaci a nahradí jej asfaltem novým. Povrch nových parkovacích míst má být ze zámkové dlažby. Město počítá také s vybudováním podzemních kontejnerů, součástí stavebních úprav bude i revitalizace zeleně lidé, kteří v dané lokalitě žijí, se mohou těšit na nové keře a stromy.

Předpokládaná cena prací podle dokumentů ve veřejné zakázce přesahuje devět milionů korun, začít stavět by se mohlo ještě letos v listopadu. Hotovo má být do sedmi měsíců od předání a převzetí staveniště.