Motoristé si už zvykli, že v místě platí dopravní omezení. „Vše běží dle harmonogramu, 20. června to bude ukončeno," potvrdila starostka Věra Palkovská. Podle ní sice stavbu mírně zdržely vydatné deště, ani to však neznamená žádný zásadní problém.

Počasí oddálilo pokládku nového asfaltového povrchu v Jablunkovské ulici. Ta by měla proběhnout do 22. května.

Silničáři včera zveřejnili podrobnosti k chystané opravě Frýdecké ulice, která začne 22. června a skončí 3. srpna. Podle Romana Slaného, jenž zastupuje zhotovitele, se v prvních dvou etapách počítá s úplnou uzavírkou komunikace, dobrá zpráva pro řidiče je ale to, že křižovatka u Tesca zůstane částečně průjezdná. „K dispozici bude vždy jen polovina křižovatky, takže je třeba logicky počítat se zdržením," uvedl.

Jako poslední přijde na řadu úsek od křižovatky do struskárny po východ z podchodu na autobusovém stanovišti.

„Pracovat se bude od sedmi do devatenácti hodin, včetně víkendů pokud nebude technologická přestávka," pravil Roman Slaný s tím, že v případě Frýdecké ulice byla zvolena jiná technologie než v ulicích Jablunkovské a 1. máje. To mimo jiné znamená, že v určité fázi bude na stavbě několik dnů „ticho".

Ve Frýdecké ulici nyní město provádí opravy obrubníků a rekonstrukce chodníků podél silnice II/476, takže už nyní zde platí omezení rychlosti.

Rekonstrukci vozovky v ulicích Jablunkovské a 1. máje sleduje třeba 63letý důchodce Zdeněk.

„Mockrát je zdrželo počasí, mohlo to být i rychleji, ale jak se říká, kvapná práce je málo platná," pravil. „Samozřejmě by bylo lepší, kdyby to bylo hotové už včera, ale já k tomu nemám žádné velké připomínky," prohlásil.