S dopravním omezením musejí v současné době počítat řidiči také mezi Fryčovicemi a Brušperkem. Kvůli výstavbě kanalizace je na komunikaci II/486 jeden jízdní pruh uzavřen. Omezení potrvá do 5. prosince. S dočasnou uzavírkou jednoho jízdního pruhu se motoristé mohou až do 10. prosince setkat v ulici Jiřího z Poděbrad ve Frýdku- -Místku. Důvodem je rekonstrukce vodovodu a kanalizace.

„Na různé uzavírky a omezení na Frýdecko-Místecku jsem už celkem zvyklý. Nejhorší na tom je, že se o nich většinou dovídám až při samotné jízdě. Proto bych zcela určitě uvítal, kdyby se v tom zlepšila informovanost. Mohl bych si tak s předstihem naplánovat jinou trasu. Jsou to někdy opravdu velké nervy, zvláště když zrovna spěcháte," postěžoval si Jan K. z Frýdku-Místku.

Dopravní omezení se nevyhýbají ani Třinci. V Černé ulici se rekonstruují chodníky, proto je ulice dočasně jednosměrná. „Vzhledem k šíři vozovky musí být v těchto místech veden provoz jen v jednom směru, a to směrem od Husovy ulice k Lidické," řekla třinecká mluvčí Šárka Szlaurová. Ulice by měla být jednosměrná až do 13. prosince. „Druhé menší dopravní omezení čeká řidiče v Palackého ulici, kde se rovněž opravují chodníky a přibudou parkovací místa. Řidiči zde musejí snížit rychlost a projíždět s ohledem na stavební práce pouze třicítkou," poznamenala Šárka Szlaurová.

Na konci října začala rekonstrukce mostu přes žermanický přiváděč u chaty Povodí Odry v Nižních Lhotách. Oprava má trvat do konce listopadu, podle stavbařů ale může v závislosti na postupu prací dojít ke zkrácení doby plánované uzavírky. Do té doby musí řidiči využít objízdnou trasu vedoucí přes zhruba šest set metrů vzdálený most na spojnici Nižní Lhoty Dobratice, který nedávno prošel rekonstrukcí.

Už řadu měsíců způsobují dopravní komplikace stavební práce na estakádě v centru Frýdku-Místku a mostu přes řeku Ostravici. Oprava estakády by měla být podle odboru dopravy krajského úřadu hotova do konce listopadu. Bližší informace přinese Deník v nejbližších dnech.