Skleněné a plastové střepy z uraženého levého zrcátka se proměnily ve šrapnel a ten vletěl otevřeným okénkem do kabiny. Muž a žena, kteří zrovna projížděli ve Volkswagenu Golf přes Sedliště u Frýdku-Místku, zažili šok. A počínání silničního piráta, který po srážce v protisměru ujel, odnesli navíc nepříjemným poraněním.

Nehoda na nájezdu na dálnici D48 v obci Rychaltice na Frýdecko-Místecku, 11. července 2023.
FOTO: Tři promile za volantem. Řidička na Frýdecko-Místecku bourala u dálnice

„Viník nehody seděl pravděpodobně ve voze značky Audi černé barvy. Při riskantním předjíždění několika za sebou jedoucích aut a asi dvou cyklistů nerespektoval rychlost v obci ani plnou čáru a bočně se s autem střetl,“ popisuje Jana M. Účastnice bouračky Kateřina H. o události sama hovořit nechce, nechala ale za sebe promluvit svou příbuznou.

Kateřinu H., která seděla na místě spolujezdce, rozbité zrcátko poranilo. Stejně tak řidiče golfu. Viník nezastavil, na místo nehody se do příjezdu policistů a zdravotníků nevrátil – neposkytl tak zraněným pomoc.

Ilustrační foto.
Řidiči, pozor. Novinka v dopravě na Hlavní třídě ve Frýdku-Místku, budou další

Střepy se ženě zabodly do levé části ramene a také do vlasové části hlavy. „Padaly z ní při odkladání oděvu a mohly způsobit větší tržné rány na těle nebo třeba poranění tepny či nevratné poškození zraku,“ líčí Jana M. O zákroku zdravotníků mluví jako o profesionálním a empatickém, velké díky pak od zraněných tlumločila lékaři očního oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku, který se postaral o řidiče volkswagenu.

Největší poděkování ale podle ní patří bohu, který „stál“ při osádce vozu. „A nedopustil, aby při nezodpovědném a velmi riskantním předjíždění v obci došlo k čelnímu střetu a případnému trvalému zmrzačení posádky, případně zmaření lidských životů,“ vyjadřila své pocity příbuzná spolujezdkyně.

Ropice, vesnice mezi Českým Těšínem a Třincem, je největším hnízdištěm čápů v jedné obci v tuzemsku, 11. 7. 2023.
Hlodavci fofrem mizí. Ropice je se šesti čapími hnízdy českým unikátem

Událost se odehrála v pátek 7. července krátce po 15. odpoledne v Sedlištích. Golf jel ve směru na Bruzovice, z druhé strany mířilo audi. Policie případ potvrdila. „Audi tmavé barvy pokračovalo po dopravní nehodě na centrum Sedlišť. Uvítali bychom, kdyby se řidič sám přihlásil,“ vyzývá frýdecko-místecká mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Ke srážce došlo asi čtyři sta metrů od křižovatky, kterou se pokračuje vlevo na Frýdek-Místek a vpravo na Kaňovice. „Slyšel jsem o tom. Kameru máme v daném směru zatím jen na hlavní křižovatce,“ konstatoval sedlišťský místostarosta Roman Mokroš. Radnice podle něj ještě před touto událostí rozhodla, že navýší počet kamer. Ve vesnici je jich už dvanáct. Bohužel nepomohly, ani kamera na hasičské zbrojnici značku auta s viníkem nezaznamenala.

U Žida ve Frýdku-Místku, 10. 7. 2023.
Jezy nebo splavy na Ostravici? Lidé si dopřávají osvěžení v peřejích i kelímcích

Policie se v souvislosti s nehodou obrátila na veřejnost a hledá možné svědky. Dopravní inspektorát ve Frýdku-Místku by uvítal případné záznamy z palubních kamer aut, které se v dané době na daném místě nacházely. K dispozici jsou policejní čísla 974732 259, 606 066 204 a také bezplatná linka 158.