„Už mám naprosto jasnou představu, kde budu poslední den tohoto roku. Vyrazím do své oblíbené hospůdky Pohoda v Bahně. Je to kousek od letiště. Mají tam i krb. Stačí si jen rezervovat stůl. Nálada bývá výborná. A co se týká alkoholu, dám si rád whisky. Petardy mě až tak nelákají. A ohňostroje jsou vidět i odtamtud," pochvaloval si sedmačtyřicetiletý Pavel Koloničný z Kunčiček u Bašky.

Se svou dívkou by chtěl slavit i v cizině

Čtyřiadvacetiletý Marek Lorenc, který bydlí v Metylovicích, bude na Silvestra se svou přítelkyní.

„Chybět nebude šampaňské a dobré jídlo. Určitě se i trochu opijeme. K tomuto datu to prostě patří. Možná nakoupíme i nějaké petardy. Mám jeden velký sen. Až pořádně našetřím, vyrazím se svou dívkou oslavit poslední den v roce třeba do Paříže. Lákavý je i Londýn," zasnil se čtyřiadvacetiletý Marek Lorenc z Metylovic.

Slaví se i dvakrát

A ten, kdo vyrazí 31. prosince na Čupek do Metylovic, může slavit v tento den dokonce dva silvestry. Už tradičně se na nejvyšším místě této obce sejdou Laši. Akci, která se jmenuje Silvestrovský výplaz, pořádá Království lašské ve spolupráci s obcí Metylovice, Markrabstvím lašským a Čendaspolkem Hodoňovice. I letos zazní v pravé poledne lašská hymna, po které lašský král Zdeňa Viluš I. přednese v lašském nářečí novoroční projev. Nouze nebude o dobré pití a bramborové placky.