Slavnostní otevření skateparku, který vyrostl na ploše u atletického stadionu TJ Slezan v blízkosti haly Polárka a železniční tratě, má nastat za dva týdny. Cena za skatepark o velikosti hokejové plochy činí celkem zhruba 12,4 milionu korun.

Ve streetové části budou instalovány překážky běžné v pouličním prostředí, tedy různě vysoké a dlouhé sjezdy, schody, zábradlí, zídky, lavičky a obrubníky.

V příštím roce by se měl v blízkosti skateparku budovat asfaltový pumptrack. Jde o typ venkovní dráhy, která využívá jako hnací sílu k pohybu jezdce na kole, koloběžce, skateboardu a in-line bruslích „pumpování“ nahoru a dolů namísto šlapání a odrážení.

Vybudování skateparku za železniční tratí vedle slezanského škvárového hřiště předcházelo dlouhé hledání vhodné lokality. Na několika místech, o kterých se v souvislosti s výstavbou areálu mluvilo, pak snahy zhatil odpor obyvatel okolních domů.

Když už se magistrátu povedlo najít místo, které nevyvolalo protesty, objevily se potíže se zakázkou. Městu se dlouho nedařilo najít zhotovitele, který by kvalitně vybavený skatepark postavil. Důvodem byl hlavně nezájem dodavatelských firem spolu s přetlakem zakázek na stavebním trhu. Magistrát tak vypisoval zakázku natřikrát. Práce začaly na jaře.