„Zastupitelé tak rozhodli po diskusi, když z 12 přítomných zastupitelů bylo 11 pro prodej a jeden zastupitel se zdržel," řekl Deníku mostecký starosta Josef Szotkowski s tím, že vše se bude odvíjet od toho, co vzejde z výzvy. Zástupci obce se do konce roku sejdou ještě jednou, a to v polovině prosince.

„Pokud neprojde prodej, půjdeme do nájmu," naznačil starosta. Pro letošní zimu se nic nemění, veškeré nájemní smlouvy jsou podepsány do dubna 2016. Areál dlouhodobě provozuje mostecká firma Maflex-CZ.

Ski areál v Mostech funguje celoročně. Obec jej vybudovala v minulé dekádě za více než 51 milionů korun, z toho 20,9 milionu tvořily dotace. Za nájmy obec inkasovala doposud 30 milionů.

Ski areál v Mostech u Jablunkova.

Podle Josefa Szotkowského mohla obec areál s bobovou dráhou nabídnout k prodeji „již dříve", protože udržitelnost projektu pro příjemce podpory byla stanovena na pět let.

Na otázku, zda mají zastupitelé představu o částce, kterou by měl případný zájemce nabídnout, Szotkowski řekl: „O tom zatím nechci spekulovat, záleží na patnácti zastupitelích. Uvidíme, jestli se nám vůbec někdo přihlásí." Problémem mohou být poměrně složité vlastnické vztahy. Jde třeba o to, že obci patří jen část pozemků v areálu, další pozemky mají jiné vlastníky.

Vody je dostatek

Šéfem ski areálu je Jaroslav Bojko, zaměstnanec zmíněné firmy, která sportoviště provozuje. „Mohu jen potvrdit, že máme nájemní smlouvu na sezonu 2015/2016. V současné době připravujeme zimní sezonu, letní atrakce jsou demontovány. Bobová dráha je v provozu celoročně, pokud to podmínky dovolí," uvedl Bojko. Dodal, že problémy s nedostatkem vody se podařilo díky přírodě vyřešit. „Máme dostatek vody pro zasněžování. Teď čekáme na vhodné klimatické podmínky," řekl Deníku Jaroslav Bojko.