Asi největší změny, jež jsou zároveň velkým vylepšením pro lyžaře, přichystali členové sportovního klubu Skialpin Pustevny, kteří provozují lanovou dráhu a sjezdové a běžecké tratě na Pustevnách.

Jak uvedl Karel Šrubař, vedoucí klubu Skialpin Pustevny, museli sice do jízdného na sjezdovkách promítnout čtyřprocentní navýšení DPH, ale u nejpoužívanější, jednodenní jízdenky ponechali cenu stejnou. Šestidenní jízdenka dokonce o něco zlevnila. „Senioři nad pětašedesát let budou mít jízdenku na sjezdovku ve stejné ceně jako děti, a také budou mít desetiprocentní slevu na jízdné na lanovce,“ začal Šrubař vypočítávat změny.

Lyžaři na velké sjezdovce určitě přivítají vylepšení tamní občerstvovací stanice a hlavně největší novinku. To jsou dva skibusy, jež budou lyžaře převážet na trase mezi parkovištěm v Ráztoce a velkou sjezdovkou. „Ta cesta pro lyžaře na velké sjezdovce byla komplikovaná a zdlouhavá. Díky skibusům se pro ně ten přesun značně urychlí,“ uvedl Šrubař a dodal, že skibusy, které mají kapacitu 12 až 16 osob, budou zdarma. „Pokud by se stalo, že nebudou plně využité, uvažujeme, že by jeden z nich vyjížděl na nějakou okružní jízdu. Ta už by ale byla placená,“ poznamenal Šrubař.

Na Pustevnách bude v nastávající sezoně o dva vleky méně. „Nebudou na Cyrilce a na sjezdovce pod kolibou. Byl tam jen přírodní sníh a ty sjezdovky nebyly tak moc využité. Ale budou přístupné pořád,“ poznamenal Šrubař s tím, že zasněžovat začnou, až bude vhodné počasí. V současné době je na Pustevnách tepleji než v údolí.

Novinek se dočkají lyžaři také v areálu SKI Slatina. „Rozšířili jsme penzion a dodělali kompletně celou restauraci. Dále bychom chtěli realizovat záměr, který se týká vytvoření ubytovacích prostor,“ přiblížil za SKI Slatina Dalibor Illík. Ceny zůstanou v této sezoně nejspíše stejné, nebo se změní jen minimálně. „Chtěli bychom začít kolem patnáctého prosince, ale samozřejmě záleží na počasí,“ dodal vzápětí.

Příznivci lyžování v HEIparku si i letos přijdou na své, ba co víc: „Sjezdovku H2 budeme ještě více rozšiřovat a upravovat tak, aby více vyhovovala náročnějším lyžařům,“ uvedl nedávno správce areálu Jiří Šindler. I v této sezoně zůstane zachován systém čipových karet, na nichž se lyžařům nahrávají body, které pak využívají při vstupu na vlek nebo na bobovou dráhu.

V areálu se už dokonce začalo zasněžovat. Ve středu odpoledne tam byl nafoukaný jeden centimetr sněhu. Pravda, na lyžování to nestačí, ale je to dobrý začátek.