Největší oprava školní budovy, jakou Frýdek-Místek pamatuje, nyní začíná ve 2. základní škole na ulici Jana Čapka na sídlišti Slezská. Škola projde rekonstrukcí za téměř 38 milionů korun, přičemž více než 28 milionů korun z této sumy zaplatí Evropská Unie a Státní fond životního prostředí. Zbytek peněz doplatí město ze svého rozpočtu.

„Stavební úpravy na základní škole Jana Čapka budou co do rozsahu prací výjimečné. Všechny pavilony školy čeká kompletní výměna venkovních dveří a oken za plastové, generální opravou projdou také ploché střechy. Obvodové zdi školy budou zatepleny a nově omítnuty,“ vyjmenovala mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Oprava by měla hlavně zlepšit tepelně-technické vlastnosti školních budov. Tím by se mělo dosáhnout výrazných úspor energie a také snížení nákladů na jejich vytápění.

„Novou fasádu školy a nová okna jistě ocení také samotní žáci a kantoři,“ podotkl náměstek frýdecko-místecké primátorky Petr Cvik. „Tak rozsáhlou rekonstrukci školního zařízení město ve své historii nepamatuje. Zkoordinovat práce tak, aby byla co nejméně narušena výuka ve škole a zůstala zajištěna bezpečnost dětí nebude jednoduché,“ dodal Cvik. Práce na rekonstrukci už začaly a vše by mělo být hotovo letos v září.

JANA RUMIANOVÁ