A soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích kategorii CI (žáci 6. a 7. ročníku) a kategorii HLA (žáci 8. a 9. ročníku).

„Soutěž jsme připravili pro školáky z Frýdecko-Místecka a okolí. Účast je vyšší než v minulém roce, máme tady patnáct škol a zhruba sto padesát žáků," prozradil ředitel pořádající školy Jaroslav Konečný. „Tuto soutěž jsme zřídili, abychom propagovali matematiku, výpočetní techniku a fyziku, protože zejména děvčata mají někdy obavy z tohoto zaměření a myslíme si, že to je škoda," dodal Jaroslav Konečný s tím, že na škole pořádají i společenskovědní soutěž nazvanou Paragrafiáda, které se účastní pouze žáci devátých tříd.

„Navíc úspěchy v těchto soutěžích mohou pomoci žákům při případném přijímacím řízení na naše gymnázium a střední školu," upřesnil ředitel školy Jaroslav Konečný.

V kategorii CI nakonec zvítězil Lukáš Polášek ze ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí, který se stal i celkovým vítězem. Kategorii HLA dominovala Jana Kouláková ze 2. ZŠ ve Frýdku-Místku. V soutěži družstev slavila v kategorii CI prvenství ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí a v kategorii HLA ZŠ TGM z Frýdlantu nad Ostravicí.