„Máme krásné nové nádraží ČD s podchody k nástupištím, bohužel po roce od uvedení do provozu jsou stěny podchodu pomalovány, posprejovány a plné šlápot od špinavých bot. Je to ostuda obce Bystřice, bohužel nehezký vzhled podchodu je dílem několika vandalů, kteří se rekrutují z naší obce a okolí. Chceme s nimi bojovat,“ řekl bystřický starosta Ladislav Olšar.

Dodal, že žáci bystřické ZŠ proto malbou vyzdobili vstupní stěnu podchodu. „Je to moc zdařilé. Dále jsem požádal Správu železniční dopravní cesty, která má na starosti údržbu podchodu ČD, aby zvážila investici do obložení stěn podchodu keramickými fasádními obklady. Takto upravené stěny podchodu můžeme lehce čistit od špíny a barvy. Pokud se dohodneme na úpravě stěn podchodu, budou denně naši pracovníci komunálních služeb podchod kontrolovat a čistit. Bude to pro nás práce navíc, ale chceme mít krásný a čistý vstup do obce,“ poznamenal.

Myslí si, že u návštěvníků Bystřice platí, že první kontakt s obcí na nádraží vytvoří úsudek o tom, jestli zde žijí kulturní lidé. (lew)

Kam dál? Stavba koridoru vyřeší i problém s podjezdem