Čtvrtá základní škola na ulici Komenského prochází v posledních několika měsících velkou modernizací. Město tu nejprve za 2,6 milionu korun vloni postavilo menší hřiště s umělým tartanovým povrchem, které je vhodné pro míčové hry. Hřiště je vybaveno sadou sloupků pro tenis i volejbal, dřevěným mantinelem pro florbal a záchytnými sítěmi.

Kromě hřiště škola také začátkem letošního roku dostala nový spojovací krček. Děti tak už několik měsíců mohou mezi oběma školními budovami přecházet suchou nohou. Ve spojovacím krčku navíc také vzniknul prostor pro, do té doby chybějící, šatny, které nyní může využívat zhruba čtyři sta zdejších školáků. Je zde umístěna i vrátnice a krček slouží i jako reprezentativní zastřešený hlavní vstup do obou školních budov. Náklady na vybudování spojovacího krčku se vyšplhaly na 18,2 milionu korun a město tuto částku uhradilo ze svého rozpočtu.

To ovšem ještě není všechno. S úderem letošních letních prázdnin do školního areálu opět vjela těžká technika a začala druhá etapa výstavby sportovního areálu. Vzniknout by tu měla běžecká dráha, sektor pro skok do dálky a do výšky nebo například sektor pro vrh koulí. Hřiště by v době mimo školní výuku mělo sloužit i sportovcům z řad veřejnosti. Výstavba hřiště bude stát zhruba 3,5 milionu korun.

„Pokračujeme v trendu úprav a oprav školských budov, ale také v budování nových sportovišť u škol. Základní škola na ulici Komenského již dříve získala novou fasádu i okna, spojovací krček a hřiště na míčové hry. Nyní pokračuje druhá etapa výstavby sportovního areálu. Dovolím si říct, že nejpalčivější problémy, které školu trápily, jsme vyřešili,“ konstatoval náměstek frýdecko-místecké primátorky Petr Cvik (ČSSD).