Ve Vendryni se kromě interiéru opravovalo také prostranství před školou. „Přes letní prázdniny jsme investovali do rekonstrukce kotelny v základní škole, jídelny a s tím spojené opravy kanalizační sítě kolem školy, ať už splaškové, tak částečně i dešťové. Častým tématem byl také přechod u školy. U něj jsme vybudovali nový záliv pro bezpečný pohyb dětí před školami,“ řekl místostarosta obce Milan Zakřevský.

ŠKOLKY BUDOU V NOVÉM

Děti ve Smilovicích se do své mateřské školy vrátí až začátkem října. Její provoz ale nebude přerušen. Pouze se z důvodu probíhající rekonstrukce školky přesune do náhradních prostor obecního úřadu.

V Jablunkově začaly stavební práce na mateřské škole v Bezručově ulici začátkem srpna a hotovo by zde mělo být za čtyři měsíce. „Celkové náklady na opravu vyjdou zhruba na 30 milionů korun. Školka dostane novou fasádu, okna, bude bezbariérová a v její nadstavbě vznikne jedna třída se šatnou, sociálním zařízením, ložnicí a denní místností. Náhradní prostory budou mít děti v české základní škole, domě dětí a mládeže a české a polské mateřince v ulici Školní,“ uvedl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Ve Frýdku-Místku byla většina škol a školek zateplena v minulých letech. Letos se na některých místech upravovaly jídelny, sociální zařízení, venkovní dvorky nebo terasy, některé dostanou nové radiátory. „Hned začátkem prázdnin se například začala opravovat mateřská škola v ulici Olbrachtově. Kapacita jedné ze tříd se zde rozšíří a navýší. Školka Lískovecká se zateplí a bude mít opravené terasy u dvou pavilonů a mateřská škola Třanovského bude mít novou střechu,“ uvedla mluvčí magistrátu Jana Matějíková. Peníze na opravy získaly instituce od města s přispěním evropských i státních dotací.

Lidé v Kozlovicích mohli od loňského jara sledovat, jak roste přístavba tamní školy. Dětem se otevírá právě dnes. Součástí přístavby školní budovy je šatna pro 120 dětí, dvě oddělení mateřské školy o kapacitě dvakrát pětadvacet dětí a čtyři školní třídy. Dělníci se o prázdninách pustili také fasády staré školní budovy.

KLÁRA KUBIESOVÁ

Podezřelí ze zapálení historického kostela v Gutech u Třince.
Podezřelí žháři z podpálení kostelíka v Gutech zůstávají ve vazbě