Vybraná firma už tvoří projektovou dokumentaci, na základě které pak město vypíše veřejnou zakázku. Objekt je starý téměř čtyřicet let, hodně instalací je ještě původních, některé z nich v havarijním stavu. Podzemní podlaží slouží technickému a skladovacímu zázemí, je zde šatna a sociální zařízení pro zaměstnance. Stěžejní částí projektu bude první nadzemní podlaží, kde je varna s dalšími místnostmi kuchyňského provozu, dále kanceláře a sklady, denní místnost.

Druhé nadzemní podlaží je po částečných stavebních úpravách, které byly provedeny zejména v období roku 2008, kdy kuchyň a jídelnu začal provozovat externí provozovatel stravování. Upravena byla zejména jídelna a výdejna jídla včetně samoobslužného pultu, prodejní pokladna a umývárna nádobí včetně nové velkokapacitní myčky. Ve stravovacím objektu se v současné době připravuje denně 1100 až 1300 obědů, strava se vyváží i do jiných školských zařízení ve městě. Ve stravovacím objektu pracuje průměrně 17 zaměstnanců.

Budova a její okolí prošla v minulých letech několika stavebními úpravami. V roce 2014 byl objekt zateplený v rámci realizace zateplení celé školy včetně dokončení výměny oken, venkovní úpravy mají být minimální. V roce 2016 až 2017 byly v tomto objektu v podzemním podlaží a v bezprostřední blízkosti u budovy realizovány nové ležaté rozvody kanalizace, které již byly v havarijním stavu a jsou vedeny pod stropem v podzemním podlaží. Loni byly v tomto objektu realizovány stavební úpravy hygienického zázemí v prvním nadzemním podlaží, a to pro zaměstnance i návštěvníky.

Nejkritičtějším místem u je podlaha ve varně a odpady v ní zabudované, kde dochází k protékání odpadních vod z kotlů přes stropní konstrukci do podzemního podlaží. Součástí projektové dokumentace bude i rekonstrukce elektro rozvodny, která je umístěna v jedné místnosti v podzemním podlaží a slouží pro celou školu. Nový bude také nákladní výtah a malý nákladní výtah. 

Medvědí stopy na cestě z Visalají na Šance.
Čtenářka Deníku narazila na medvědí stopy na cestě z Visalají