Frýdek-Místek totiž získal téměř 15,4 milionů korun z operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tyto peníze jsou určeny na financování projektu FM-Education, který je spolufinancován ze státního rozpočtu a Evropského sociálního fondu a je cíleně zaměřený na zvýšení úrovně vzdělávání ve městě.

„Do projektu je zapojeno třináct základních škol zřizovaných statutárním městem Frýdek-Místek. Ty dohromady vytvoří bezmála sto nových podpůrných výukových a studijních textů i metodických materiálů, které budou začleněny do inovovaných školních vzdělávacích programů. Součástí nově vytvořených metodických materiálů budou také pracovní listy pro žáky i učitele a soubory power-pointových prezentací,“ vysvětlila mluvčí frýdecko-místeckého magistrátu Jana Matějíková. „Školy rovněž v rámci projektu získají interaktivní tabule, počítačové sestavy a dataprojektory, čímž se zlepší technické zázemí pro interaktivní výuku,“ dodala mluvčí.

Projekt by měl zejména podporovat spolupráci a vzájemné výměny zkušeností mezi školami. Během tří let, kdy bude probíhat, se uskuteční také řada koordinačních a metodických setkání i vzdělávacích programů, na které také z fondu poputují peníze.