Budoucí tělocvična vyroste mezi Základní školou s polským jazykem vyučovacím Gustawa Przeczka a Jubilejní Masarykovou školou v Třinci. V pondělí 4. září na její základní kámen slavnostně poklepala starostka Třince Věra Palkovská společně s polským generálním konzulem Januszem Bilskim. Motto vyryté na desce hlásá: Třinec dětem – Trzyniec dzieciom.

„Mám radost, že se po letech vyjednávání a příprav podařilo dospět až k tomuto okamžiku, kdy poklepáváme na základní kámen naší vysněné tělocvičny. Těšíme se na ni všichni, jak učitelé, tak žáci, kteří se mohou pochlubit řadou sportovních úspěchů. V současné době naše škola disponuje pouze malou tělocvičnou, navíc s nízkými stropy, která žákům neposkytuje dostatečné zázemí.,“ uvedla ředitelka polské základní školy Anna Ježová.

Také žáci a učitelé z Jubilejní Masarykovy ZŠ se nové tělocvičny nemohou dočkat. „Učitelé mohou nejen začlenit do výuky nové aktivity náročné na prostor, ale také na rozměrovém hřišti realizovat sportovní disciplíny podle skutečných pravidel a zároveň organizovat sportovní soutěže třeba v rámci prohlubování spolupráce s polskou základní školou. Nová tělocvična jistě posune naši spolupráci ještě na vyšší úroveň. Už se na to těšíme,“ řekla ředitelka Jubilejní Masarykovy ZŠ Darja Hoffmannová.

Nová budova bude mít kromě samotné tělocvičny také menší zrcadlový sál a kabinety pro učitele tělocviku. Samozřejmostí bude i sociální zařízení včetně sprch. V tělocvičně bude také elektronická tabule, teleskopická tribuna, sportovní zařízení i ochranné sítě.

Školní budovy budou s tělocvičnou propojeny v jeden celek chodbou nebo krytým zastřešením.

Tělocvična poslouží také rodičům žáků, sportovním klubům a širší veřejnosti.