V rámci protestní akce „Děkujeme, odcházíme“ chtělo původně Nemocnici Frýdek-Místek z celkových 175 lékařů opustit 79, nakonec se zpět nevrátil jen jeden.

„I když lékaři zpočátku výpovědi nestahovali, dalo se očekávat, že v souvislosti s rozhodnutím Lékařského odborového klubu podpořit kompromisní variantu memoranda, je po jeho podpisu od 23. února stahovat začnou,“ zamyslela se před časem tisková mluvčí Nemocnice Frýdek-Místek Jolana Filipová s tím, že to ovšem nic neměnilo na tom, že by rušili už dříve vypsaná výběrová řízení na tři primáře gynekologicko-porodního, rehabilitačního a radiodiagnostického oddělení.

„Ale neznamenalo to, že by se do těchto konkurzů nemohli dosavadní primáři znovu přihlásit. Jen jim nikdo nezaručil, že je taky vyhrají,“ dodala tisková mluvčí Jolana Filipová s tím, že nejvíce „bílých plášťů“ se k akci připojilo z gynekologicko-porodního oddělení. Naopak překvapivě nejméně z oddělení ARO a v chirurgických o­borů.

Nemocnice Třinec již oznámila, že k 24. únoru byly staženy dokonce všechny výpovědi lékařů. Lékařů na Sosně je přibližně sto, podáno bylo zhruba šedesát výpovědí. Ředitel Nemocnice Třinec Zdeněk Jiříček ale několik měsíců zdůrazňoval, že má zájem vzít všechny protestující lékaře zpět a že jejich návrat nehodlá nijak komplikovat. Černý scénář, který počítal například s tím, že by porodnice přestala přijímat akutní porody, se tak díky dohodě mezi vládou a lékaři podařilo odvrátit.