„Chodím tu každý rok. Příjemná zábava, jídlo dobré, jsou tu známí. A počasí je úplně ideální, lepší už být nemůže,“ shrnul sedmdesátiletý důchodce Josef Jurášek, jenž přijel z Místku. K obci má ale vztah. „Bydlel jsem tu dlouhá léta, v Nižních Lhotách. To je kousek,“ konstatoval Jurášek.

Devatenáctiletá Ester Vilčková seděla u stolu se svými vrstevníky. „Přišli jsme, protože jsme tady doma. Pohádka je výborná,“ smála se Vilčková při vystoupení šermířů. „Jsem zvědavá i na kouzelníka,“ dodala dívka. Představení se líbilo i její o dva roky mladší kamarádce Elišce Mrlinové. U stolu s nimi seděl také Michal Kohut, který právě v sobotu slavil devatenáct let. „Jsem čerstvý strejda, to už jsme slavili včera,“ prozradil mladík v dobré náladě.

„Jsme Nošovjané, takže jsme si obecní slavnosti nenechali ujít. Potkáme lidi, které třeba celý rok nevidíme. Počasí je ideální – starosta to objednal,“ vtipkovala Anežka Březinová, která přišla s celou rodinou. A naznačila, že letos měla k návštěvě o důvod víc. „Syn byl tady vyhodnocen mezi nejlepšími mladými sportovci,“ pravila Březinová.

Na akci se tradičně představují místní organizace. Jednadvacetiletá Taťána Komenská zastupovala turistický oddíl Medvídci, který funguje při Sportovním klubu Nošovice-Lhoty. „Máme tady samostatný stánek – nabízíme langoše, ale i zákusky, které dělaly maminky od dětí,“ uvedla Komenská a dodala, že výtěžek pomůže oddílu při financování dalších akcí. „Počasí krásně vyšlo, doufejme, že to vydrží až do večera,“ přála si Taťána Komenská. Její maminka Renáta poznamenala, že se dá říct, že Nošovice jsou rozděleny továrnou na dvě části, a tak jsou slavnosti příležitostí pro setkání s lidmi ze zadní části obce.

Na akci se v sobotu prezentovali rovněž senioři, hasiči a myslivci. Lidem večer zazpíval i Kamil Emanuel Gott a slavnosti zakončila ohňová show.