Během návštěvy zavítal také do Základní školy Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem, kde dětem v tělocvičně předvedl základy amerického fotbalu.

„Ani jsem dopředu moc informací o jeho příjezdu neměl. Každopádně jsme rádi, že se do naší školy zastavil. Naštěstí máme velký sál, takže se tam všechny třídy vešly. Žáci alespoň měli lépe poznat sport, který u nás není až tak známý,“ zamyslel se ředitel Základní školy Karla Svolinského v Kunčicích pod Ondřejníkem Tomáš Kolesa.

David Anderson, útočník fotbalového týmu Houston Texans, nepřijel sám. „Jeho putování za předky dokumentuje jeho přítelkyně a studentka pražské filmové školy Prague Film School Nicole Kunz. Dokumentární film Nicole Kunz z jeho návštěvy bude pravděpodobně odvysílán největší americkou sportovní televizní stanicí ESPN. Anderson chce také zjistit, jakou tradici má v regionu Kunčic sport. Ubytování jsme mu zajistili ve stylové lašské chalupě. Moc se mu tady líbí,“ prozradila manažerka Prague Film School Kateřina Vlasáková.

Když školáci ztratili počáteční ostych, Anderson je vyzval, aby si sedli do kruhu. Následně jim vysvětlil základy amerického fotbalu a ukázal jim několik triků. Pokládat mu mohli jakékoli otázky. Jeden se třeba týkal toho, jestli má během zápasu o sebe strach. „Kdybych jej měl, tak bych nemohl na hřišti podávat dobré výkony,“ pousmál se Anderson.

Zdejší školáci měli z neobvyklé besedy velkou radost. „Bylo to super. Předtím jsem o americkém fotbale moc nevěděl. Potěšilo mě, že se nás snažil zapojit do hry. Vůbec jsem netušil, že z Kunčic pod Ondřejníkem pocházejí jeho předci,“ rozsvítily se oči čtrnáctiletému Emilovi Hučíkovi. V obdobném duchu hovořila i žákyně osmé třídy Katka Řezníčková. „Akorát bych tento sport hrát nemohla. Pro holky je moc drsný,“ uvažovala Řezníčková.

David Kent Anderson se narodil v roce 1983 v Californii. Svou kariéru začal v týmu Coloradské univerzity. V roce 2006 byl draftován týmem Houston Texans, který se loni v první americké fotbalové lize NFL umístil na druhém místě. Anderson zahájil v roce 2010 u týmu svou pátou sezónu.