Dvacet, třicet i padesát procent dolů z cen u vakuované uzeniny. A podobné cenovky i na sortimentu mléčných výrobků. Vybrané druhy zmrzliny se daly ve středu pořídit za polovinu obvyklé ceny, podobně třeba jako čerstvá paprika. Výrazně levnější, o sedmatřicet procent, byl cukr, výhodně se daly koupit také určité druhy piva… Zájem zákazníků byl velký, vozíky a košíky se plnily.

Výprodej zboží v Albertu v místeckém centru potrvá do čtvrtečního poledne, kdy se pobočka řetězce zavře, aby prošla obnovou. „Říkáme tomu remodeling, který momentálně probíhá ve více našich prodejnách v republice současně,“ vysvětlil Jiří Mareček, mluvčí řetězce Albert, který provozuje v Česku více než tři stovky hypermarketů. Na novém vzhledu toho na Staré cestě se bude pracovat do 14. června.

Kamiony, ilustrační foto.
Frýdek-Místek zrušil parkoviště pro kamiony pod estakádou v centru

„Vnitřní prostory se budou kompletně rekonstruovat. Práce jsou naplánované na devatenáct dní, během nichž upravíme prodejní plochu i vystavení zboží, nainstalujeme nové technologie a zrekonstruujeme zázemí pro zaměstnance,“ popsal Jiří Mareček.

Místecký hypermarket by pak podle něj měl nabídnout pohodlnější a rychlejší nákup s důrazem na čerstvé potraviny. „Přibude šest samoobslužních pokladen, z toho polovina bude sloužit k platbě kartou a druhá k platbě v hotovosti. Nové bude i LED osvětlení, chladící nábytek či teplotní čidla šetřící energie a hlídajíci kvalitu. Zákazníci budou moci vybírat ze širokého sortimentu s důrazem na čerstvost i na produkty podporující zdravý životní styl. V sekci Zdravě s Albertem najdou sortiment pro různá zdravotní omezení či stravovací návyky, ať už bio produkty, veganské či vegetariánské, bez lepku, cukru či laktózy,“ vylíčil mluvčí.

Požár bytu ve Frýdku-Místku, květen 2023.
Požár ve Frýdku-Místku poškodil celý byt, 13 osob muselo být evakuováno

Personál potvrdil, že prodejna v centru Místku se po modernizaci otevře v obvyklých sedm hodin ráno: „Samozřejmě čekáme fronty!“

Albert ve Frýdku-Místku prodává také u výpadovky na Olešnou a naproti sídliště Slezská.