Turnaje se zúčastnily týmy záchranné služby z Ostravy, Havířova,Třince, Bruntálu, Frýdku-Místku, Policie ČR F-M, Městské policie F-M, Hasičského záchranného sboru F-M a jednoho týmu, složeného ze sponzorů tohoto turnaje.

Zápasy se odehrály paralelně na šíři fotbalového hřiště, 2×12 minut, v počtu pět hráčů a jeden brankář. Týmy byly rozlosovány do dvou základních skupin, s nichž první dva celky postoupily do semifinále.

Skupinu A vyhrál beze ztráty bodu vítěz loňského ročníku tým HZS Frýdek-Místek, který se utkal v semifinále s postupujícím z druhého místa skupiny B – Záchrannou službou Frýdek-Místek. I přes velkou snahu pořádajícího mužstva skončilo toto utkání 4:0 pro HZS F-M.

Ve druhém semifinále se utkala Městská policie F-M s Policií ČR F-M. V tomto vypjatém utkání nakonec Policie ČR vyhrála 5:1.

V nervy drásajícím utkání o 3. místo bojovali Záchranáři z F-M s Městskou policií z F-M. Po první půli se zdálo vše rozhodnuté, když MěP vedla již 2:0. Záchranáři ovšem vynaložili obrovské úsilí a otočili utkání ve svůj prospěch na 3:2. Minutu před koncem zaspala obrana Záchranky a MěP vyrovnala. V penaltovém rozstřelu se dařilo střelcům z MěP F-M a zvítězili na penalty 3:0

Ve finále si zahráli Frýdecko-Místečtí hasiči s Policii ČR F-M, která toužila letošní ročník IZS CUPu vyhrát. Překvapení se ovšem nekonalo. Ještě minutu před koncem Policie ČR vedla 1:0. Štěstí bylo ale nakloněno k celku HZS. I v tak krátkém čase se mu podařilo nepříznivý výsledek otočit na 2:1. HZS se tedy stal již potřetí výhercem turnaje.

Nejlepším střelcem byl Radim Nikl (HZS F-M ) s dvanácti vstřelenými brankami.Nejlepším hráčem turnaje se stal Zdeněk Chovanec ze záchranné služby Frýdek-Místek. Brankářem IZS CUPu byl Roman Šupák z bruntálské záchranky.