Dopravce Transdev Slezsko dokončil projekt dopravní telematiky pro MHD ve Frýdku-Místku. Vyrobit nechal devět informačních LED panelů. Ty jsou tento týden postupně umisťovány na zastávce Anenská v obou směrech, na dopravním uzlu před poliklinikou v obou směrech a v Ostravské a Frýdlantské ulici v obou směrech.

Cestující se díky tomu dozví reálný čas odjezdu příslušné autobusové linky, jsou informováni o zpoždění či mimořádné události v dopravě a podobně. Panely se už objevily na zastávce před Polikliniko, kde vzbudily pozitivní ohlas (viz fotogalerie).

V rámci projektu Chytré zastávky Frýdek-Místek, jehož cílem je zavést pro veřejnou dopravu moderní a inteligentní systém, vznikají i informační E-Paper panely. Během března začala instalace 20 kusů těchto E-Paperů na zastávky.

Dětské hřiště na sídlišti Riviéra, 23. dubna 2024, Frýdek-Místek.
Dětské hřiště na Riviéře v Místku je o zdraví. Rodiny raději šlapou do Frýdku

Většina zastávek už vylepšení má a nyní běží zkušební provoz. Všechny panely by měly přejít do řádného provozu začátkem května.

Panely jsou napájeny nočním proudem z veřejného osvětlení, který se následně uchovává v baterii panelu. Ta zásobuje panel energií v době, kdy veřejné osvětlení nesvítí.