Nová šestimístná sedačka

Ve ski areálu Bílá jedou sněžná děla na plný výkon a přípravy jsou v plném provozu. Lyžaři se letos užijí zcela novou šesti sedačkovou lanovku.

„Oficiální slavnostní otevření plánujeme na 16. prosince i s doprovodným programem. Pokud však podmínky dovolí rozjedeme areál dříve někdy kolem 10. nebo 12. prosince,“ říká marketing a event manager Ski Bílá Martin Kacíř.

Dobrou zprávou pro lyžaře a snowboardisty je, že cena jednodenního skipasu zůstává stejná jako loni 840 korun. A milovníci sněhu mohou řádit na svahu každý den od 9 do 16 hodin, večerní lyžování je provozu od 18 do 21 hodin. Areál nabízí bohatý program.

Adventní trhy na náměstí Míru ve Zlíně.
Kam o víkendu? Na rozsvěcení vánočních stromů nebo Mikulášský jarmark

„Každý víkend se bude něco dít, od skialp závodů, přes obří slalom, tréninky v bránách pro amatérské lyžaře, závody juniorů až po sranda závod pro všechny nadšence,“ vyjmenovává Kacíř. Také v Ski areálu Synot Kyčerka se intenzivně zasněžuje a pokud bude počasí přát první lyžaři na svah vyjedou 16. prosince.

„Rádi bychom si navíc předchystali zásoby sněhu také na vánoční svátky a celý měsíc leden,“ říká za provozovatele Magda Pekařová. Letos návštěvníky oproti uplynulé sezóně čeká navýšení cen, naštěstí v řádu desítek korun.

„Pokud si navíc lyžaři zakoupí skipasy online, získají slevu ve výši 10 procent. Za lyžařskou školičku a instruktory si pak zájemci nepřiplatí vůbec, zde ceny zůstávají stejné jako v loňské sezóně. Ti, kteří si předplatí více lekcí najednou v podobě permanentky, budou mít taktéž cenové zvýhodnění,“ doplňuje Pekařová.

Vánoční strom ve Vsetíně. Ilustrační foto z r. 2022
Přehledně: Kdy se na Valašsku rozsvítí vánoční stromy

Provozní doba svahu je denně od 8 do 16 hodiny. Úterky, čtvrtky a sobota navíc patří i večernímu lyžování, a to v čase 18 až 21 hodin. I v nadcházející sezóně se návštěvníci resortu mohou těšit na bohatý doprovodný program.

Jako každoročně zde proběhnou například dětské lyžařské závody s názvem Pohár Kyčerka. Tentokrát již půjde o 14. ročník. Nebude chybět ani oblíbené pololetní lyžování za vysvědčení, zimní dětský den, testování lyží či lyžařské závody pro veřejnost.

Sjezdovka Razula bude pouze pro skialpinisty

Během noci na 23. listopad pokryla poprvé sněžná děla sjezdovku Horal ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích. Zasněžovat tu začali o tři dny později než v loňském roce.

„Sezonu bychom rádi zahájili 15. prosince, kdy očekáváme první lyžařské kurzy pro školáky z regionu, navíc se na lyžování těší i hosté vánočních a silvestrovských pobytů,“ řekl šéf Ski areálu Razula Lukáš Hajko.

Zasněžování na sjezdovce Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích; listopad 2023
V Beskydech už zasněžují! První lyžaři by mohli na sjezdovku 15. prosince

Sjezdovka Razula, která je také součástí Resortu Valachy, v provozu nebude, mohou ji ale využít skialpinisté, stejně jako v minulé sezoně. Na rodinné sjezdovce Horal jsou soustředěny veškeré doprovodné služby včetně lyžařské školy nebo snowtubing, využívají ji především rodiny s dětmi nebo začátečníci.

Také středisko Kohútka finišuje přípravy, jednodenní skipas pro dospělého zde letos vyjde 840 korun, pro dítě 340 korun a junior a senior zaplatí 690 korun.

Jeden skipas pro šest areálů

I letos budou dostupné skipasy Skiregionu Valašsko, který zahrnuje lyžování v šesti předních skiareálech Beskyd a Valašska včetně Bílé nebo Kohútky.

Zimní sezóna 2023/2024, jízdenky platné ve Skiregion Valašsko (Kohútka, Kyčerka, Horal, Karolinka, Jezerné, Bílá, Mezivodí):

Dvoudenní skipas – 1490 korun dospělý/570 korun dítě/ 1190 korun junior/ 1190 korun senior

Třídenní skipas – 1950 korun dospělý/ 750 korun dítě/ 1560 korun junior/ 1560 korun senior

Čtyřdenní skipas - 2300 korun dospělý/ 930 korun dítě/ 1860 korun junior/ 1860 korun senior

Pětidenní skipas – 2690 korun dospělý/ 1080 korun dítě/ 2160 korun junior/ 2160 korun senior

- neplatí pro večerní lyžování

- dítě od 10 let

- junior 10 – 17 let

- senior od 65 let