Zbytečně by se lyžaři vypravovali například do lyžařského areálu Horní Lomná – Přelač nebo do Ski areálu Opálená Pstruží. „Sjezdovka je nyní kvůli nepříznivým sněhovým podmínkám mimo provoz. Uvidíme, jestli se počasí ještě změní,“ potvrdil provozovatel Ski areálu Opálená Pstruží Petr Mikeska.

Oproti tomu například ve Ski areálu Sviňorky v Morávce se zatím vlekařům daří sníh na svahu udržovat. „I přes oblevu máme sněhu na sjezdovce dost. Upravený bude o víkendu i běžkařský okruh,“ ujistili zdejší vlekaři. Na Sviňorkách navíc na sobotu 27. února od 15 hodin připravují také karneval na lyžích pro malé i velké. Lyžaři v maskách tu během akce dostanou padesátiprocentní slevu na jízdné.

Víkendové zpestření připravují i vlekaři ve Ski areálu Řeka. Během soboty i neděle tu bude probíhat Super snow show se závody na lyžích a snowboardech, hrami, dováděním, hodnotnými cenami a hudebním doprovodem. V provozu je tu modrá sjezdovka a Dětský ráj a na svahu leží okolo půl metru přírodního a technického sněhu.

Nevšední zážitky na konci lyžařské sezony nabízí i Lyžařský areál Kempaland Bukovec. „Vždy o víkendu je v provozu snowtubing. Jako jediní v okolí také nabízíme až do konce sezony projížďky na saních tažených psy,“ upozornil provozovatel areálu Jiří Heczko. Na sdejší sjezdovce leží kolem sedmdesáti centimetrů přírodního a technického sněhu. Od tři čtvrtě do jednoho metru přírodního a technického sněhu hlásí také ze sjezdovek Ski Mezivodí, Ski areálu Mosty Slezské Beskydy a z lyžařských středisek P.O.M.A. Malenovice a Lyžování za domem Palkovice. „Podmínky pro lyžování jsou u nás opravdu výborné. V provozu jsou tři sjezdovky a čtyři lyžařské vleky. Pro milovníky běžeckého lyžování jsou upraveny běžecké stopy směrem na Tunel, Gírovou, Hrčavu, běžecké trasy směrem na Jablunkov i běžecký okruh v areálu,“ popsal provozovatel Ski areálu Mosty Alois Martynek. V ostatních střediscích leží většinou okolo třiceti centimetrů přírodního a technického sněhu.

Schovávat lyže však ještě nemusejí ani vyznavači čistě přírodního sněhu. Například z lyžařského areálu Kocianka v Čeladné pořád ještě hlásí 35 centimetrů čistě přírodního sněhu. Zdejší vlekaři navíc slibují nejlevnější lyžování v Beskydech. Permanentka tu přijde jen na 150 korun a lyžuje se tu i večer. Čistě přírodní sníh pokrývá i jižní sjezdovku na Lysé hoře. Leží ho tu 44 centimetrů a zdejší vlek je v provozu o víkendech. Na běžeckých tratích v okolí Lysé hory leží zhruba mezi 8 a 40 centimetry sně­hu.