„Velmi mile nás to překvapilo. Každý centimetr sněhu, který letos napadl, je vynikající. Teď to sice kvůli silnému sluníčku taje, ale sníh, který je ve stínu, stále drží," řekl včera provozovatel. Přesto jim to sezonu výrazně neprodlouží.

„Zase tak významné množství to nebylo. Máme v plánu lyžovat do Velikonočního pondělí, vše ale záleží na teplotách," doplnil. Navzdory bílému překvapení se o spokojenosti s letošní sezonou rozhodně mluvit nedá. „Co se týká teplot nebo sněhových srážek, letošní sezona je hrozná. Jedna z nejhorších za posledních deset let," konstatoval Jaroslav Vrzgula.

Města tají, lyže už lidi stejně nebaví

Podobný názor má také Zbyněk Žák z nedalekého skiareálu Mezivodí.

„Kdybych to měl hodnotit jako ve škole, tak už čtvrtý rok je to tři minus. Lidé nechodí. Pokud nemají sníh ve městě, tak je to nebaví," řekl majitel areálu. Upozornil, že v Mezivodí si mohou lidé stále přijít zalyžovat. V provozu jsou všechny vleky i dětské lano. „Půjčovna, instruktoři všechno funguje. Máme pořád tolik sněhu, že si můžeme dovolit lyžovat. Můžu garantovat, že do Velikonoc to tak bude," ujistil Zbyněk Žák.

Sníh rychle mizí i z Javorového vrchu

Bude se o víkendu lyžovat i na Javorovém vrchu? „Je to sporné. Zrovna teď by se lyžovat dalo. Ale taje to docela velkým způsobem, takže vůbec netuším, jestli o víkendu pojedeme. Nejsem to schopen říct," konstatoval včera odpoledne provozní turistického areálu Karel Ludvík. Dodal, že středisko by v následujících dnech potřebovalo, aby opět sněžilo a mrzlo. „Jinak z toho o víkendu nebude nic," pravil.

To v Mostech u Jablunkova už mají jasno. „Je konec sezony," potvrdil včera šéf areálu Jaroslav Bojko. Původně uvažoval o tom, že pokud by v noci na úterý skutečně napadlo zhruba dvacet centimetrů sněhu, jak bylo avizováno, sezonu by ještě prodloužil. „Taková byla naše úvaha. Předpověď se bohužel nevyplnila, u nás spadlo jen pár centimetrů sněhu, a tak další lyžování není umožněno. Povrch je sice pěkný, řekl bych až úžasný, ale sněhu je místy málo. Není to celoplošně, nebyl by to bezpečný provoz," vysvětlil Jaroslav Bojko.

Bez lyžařů je rovněž středisko Ski Malenovice. „Areál je od minulého týdne zavřený. A to už je asi setrvalý stav," řekla Deníku Silvie Švrčková ze skiareálu Na Staškově. „Ten sníh, který napadl, odtaje asi za jeden den, a nejde ani zasněžovat. Letošní sezonu, která nám nějak nepřála, jsme ukončili," poznamenala Silvie Švrčková.