V největším zimním areálu, na Pustevnách byla podle Jana Mikesky, ze Skialpin Pustevny, provozovatele sjezdovek a běžeckých tratí, trochu slabší účast v sobotu, zato v neděli bylo lidí dost. „Celkově vzato byl ten víkend průměrný,“ řekl Mikeska.

Podmínky k lyžování byly a jsou velmi dobré. V provozu nejsou pouze sjezdovka Cyrilka a a Pod Kolibou, které jsou závislé na přírodním sněhu. „Určitě by se mělo dát jezdit i o nastávajícím víkendu, i přes oteplení, které má přijít,“ ubezpečil Mikeska.

Spokojeni s účastí byli také v HEIparku v Tošovicích, místní části Oder. Vyježděné fleky se jim podařilo zasněžit a pomohl i přírodní sníh, takže lyžařská sezóna pokračuje.

Pořádně si zalyžovali i milovníci lyžování ve Veřovicích. Tamní vlek se o víkendu rozjel právě díky čerstvě napadanému sněhu. „Návštěvnost byla slušná a je slušná zatím pořád,“ konstatovala vedoucí Lyžařského klubu Veřovice Tatjána Kuzmová.

Na plný výkon se lyžovalo o víkendu také v nejnovějším lyžařském areálu ve Slatině, nedaleko Bílovce. „Byly výborné podmínky. Jezdit se bude dát i v průběhu týdne. Duhová sjezdovka nabízí svou strukturou pestré vyžití pro začátečníky na modré, pro zkušené lyžaře na červené nebo černé části sjezdovky,“ uvedl Jiří Šindler, zástupce provozovatel s tím, že na sjezdovce je zhruba 30 centimetrů upraveného sněhu. V průběhu týdne sjezdovka funguje od 13.00 a večer od 17.00 hodin.

Slušnou návštěvu zaznamenali i v Novém Jičíně na Svinci, kde předpokládají, že by se mohlo i přes oteplení lyžovat minimálně do konce tohoto týdne. „Nesmí ale pršet,“ upozornil provozovatel sjezdovky Pavel Andrýsek.

Problémy se sněhem trochu mají v Rybí. Jezdilo se tam jen na malé sjezdovce, kterou mají zasněženou od Silvestra. „Začalo se jezdit o neděle od rána. Bohužel mrazu jsme se nedočkali, takže uměle zasněžovat nemůžeme. Uvidíme. Dokud to půjde, budeme jezdit,“ sdělil vlekař Zdeněk Kalvoda.

S největšími problémy se potýkali v Kopřivnici na sjezdovce Červený kámen. Paradoxně za ně nemohl sníh. „V sobotu nám vyhořelo trafo a v neděli, když se naplno začalo lyžovat, nám jeden šikovný lyžař shodil lano,“ posteskl si provozovatel Ladislav Šimeček, jenž právě visel na sloupu a snažil se lano navěsit. „Večer už by se mělo lyžovat,“ pronesl s nadějí v hlase a dodal, že jinak jsou sněhové podmínky slušné.